Lūk, ko var paveikt parastas saimniecības ziepes.

Jums mājās ir saimniecības ziepes?

Ja nav, tad noteikti iegādājieties, lai stāv katram gadījumam! Parastas saimniecības ziepes var izmantot daudzu iekaisuma slimību ārstēšanā, ar tām veiksmīgi ārstē pat ginekoloģiskas slimības (dažos dzemdību namos tās izmanto grīdu mazgāšanai nodaļās, kurās atrodas jaundzimušie).

1. Ja ar saimniecības ziepēm ieziež sīkus ievainojumus, iegriezumus vai brūcītes, tas ievērojami mazinās infekcijas risku un veicinās sadzīšanu.

2. Lai nebūtu ziluma pēc sasituma, sasistajai vietai var pielikt ledu, bet var arī noziest sasisto vietu ar saimniecības ziepēm, nebūs ne ziluma, ne puna!

3. Saimniecības ziepes ir labs pretvīrusu līdzeklis. Ja sākas iesnas, vajag pagatavot ziepju šķīdumu, iemērkt tajā vates tamponiņu un apstrādāt ar to nāsis. Sākumā nedaudz ziepes pakodīs, tomēr jūsu deguns nebūs aizlikts un pēc 2-3 dienu tāda veida apstrādes, jūs uz ilgu laiku aizmirsīsiet par saaukstēšanos.

4. Ķirurgi zina brīnumaino saimniecības ziepju spēju aizstāt ķirurģiskos cimdus (ja saziepē rokas un ļaut ziepēm nožūt, tad pat operācijas laikā, savainojot roku, inficēšanās risks ir minimāls.

5. Ja veidojas augonis, vajag pagatavot maisījumu, ņemot vienādās proporcijās saimniecības ziepes, sīpolus un cukuru (sīpolus un ziepes sarīvē ar rupjo rīvi). Procedūru vēlams veikt uz nakti, fiksējot to ar saiti. No rīta viss būs kārtībā.

6. Ja ir kāju sēnīte, ieteicams tās mazgāt ar saimniecības ziepēm, ļaut apžūt un apstrādāt ādu ar jodu. Lai atbrīvotos no sēnītes, var nedēļu mazgāt kājas ar saimniecības ziepēm.

7. Lai nebūtu iekaisumu pēc skūšanās vai depilācijas, nav obligāti jāpērk dārgi krēmi un želejas. Pietiks, ja vienu reizi pēc procedūras ieziepēt ādu ar saimniecības ziepēm.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!