„Visi eiropiešu ceļotāji, kuri kādreiz ir bijuši Gruzijā, vienbalsīgi atzīst čerkesu un gruzīnu meiteņu skaistumu. Turki, arābi, persi, protams, arī tam piekrīt, jo ar visu sirdi un dvēseli vēlētos savu tautu uzlabot ar gruzīnu asinīm, ko persi jau ir pratuši izdarīt.”

Tāpēc par visskaistāko tautu pēc aristokrātijas pazīmēm tiek uzskatīti gruzīni!

(Emanuels Kants – vācu filosofs, vācu klasiskās filosofijas pamatlicējs)

„Aprakstot persiešus, vecais ceļotajs Čardins teicis: „Viņu asinis ir kļuvušas dižciltīgākas  dēļ biežajām laulībām ar gruzīnietēm un čerkesietēm. Persijā diez vai atradīsies kaut viens dižciltīgs cilvēks, kura māte nebūtu gruzīniete vai čerkesiete.”

(Čārlzs Darvins – angļu naturālists un  ceļotājs)

„Visskaistākā tauta pasaulē, pēc aristokrātijkas pazīmēm un staltās stājas dēļ ir gruzīni”. (Vācu zinātnieks Ritcels).

Pazīstamais Šardēns 1671. gada raksta: „Kartveliešu cilts cilvēki ir skaistākie visos Austrumos, var pat teikt, visā pasaulē. Šeit es neredzēju nevienu neglītu cilvēku. Viņi visi ir skaisti. Lielākā daļa gruzīniešu ir apveltītas ar tādu daiļumu, kādu citur nesastapt. Grūti vārdiem aprakstīt gruzīnu sieviešu sejas skaistumu un auguma grāciju, viņas ir cēlas, maigas, viņas ir trauslas. Izplūdušas sievietes manāmas reti.”

(Memoire sur l’ethnographie de la Perse” (Parīze, 1866):

„Gruzīnu nācija kopš senseniem laikiem ir atšķīrusies ar savu skaistumu un grāciju un persi un turki var pateikties gruzīniem un čerkesiem par to, ka viņu no dabas raupjais tips ir uzlabots, pateicoties izsūtīšanām no Gruzijas un Čerkesijas.”

„Lai gan gruzīni ir karojoša tauta, viņi prot priecāties un baudīt dzīvi. Gruzīnu virtuve un dejas ir viņu spēcīgākās nacionālās iezīmes. Daudzajos Tiflisas apkaimes dārzos un sākļu terasēs var pamanīt puišu un meiteņu pulciņus, kas dejo aizrautīgas dejas…”

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!