Sastrīdējos ar vīru pirms pusotra gada. Un viss bērna vārda dēļ. Vīra ģimene – mans vīrs, un viņa māmiņa uzstāja, ka meita jāsauc par Izoldi. Izoļda Ivanovna, kā jums patīk? Man tas šķiet tīrais murgs. Par to arī uzreiz pateicu vīram un viņa kompānijai.

Par to tiku neganti nolamāta:

– Manam dēlam uz meitu ir tādas pašas tiesības kā tev! Viņš viņu baros, ģērbs un tātad arī vārdu domās viņš, bet tev, liekēdei vispār balsstiesību nav. Tā vien domā, kā manu dēlu aptīrīt – klaigāja vīramāte.

Rita, nu uzklausi mani. Mamma visu mūžu sapņojusi, nosaukt meitu par Izoldi. Tu taču nevari tikai spītes pēc vien liegt viņai īstenot šo sapni!” viņas stabulē pūta arī vīrs.

– Labi nosauksim! Pēc tam vēl dēlu nosauksim par Tristanu! To tu gribi dzirdēt? Nekā nebija! Kāpēc tad viņa savu meitu par Nastju nosauca. Varēja dot vārdu Izolde. Kāpēc man sava meita tā jāsauc? – iebildu es, kravājot mantas.

– Ne kapeiku tu no mums neredzēsi, ja mazmeitu par Mašu nosauksi! Ne vienu pašu monētiņu tev neredzēt, kā savas pašas ausis! – draudēja mana vīramāte.

Varat tā iebāzt kaut savā degunā, tās savas monētiņas. Es bez tām iztikšu – noteicu es un aizcirtu aiz sevis mūsu īres dzīvokļa durvis.

Dzemdības pagāja labi un man piedzima mana laimīte: 52 cm gara un 3660 gramus smaga. Ne tētim, ne vecmāmiņai gar mums nebija nekādas daļas. Līdzekļu mums pietika, taču es principiāli pieprasīju no vīra alimentus. Ja kas, viņš taču arī procesā piedalījās, lai tad arī savu daļu atbildības izjūt.

Dzīvojām ar Mašeņku pie manas mammas. Vīramāte reiz, pēc dzemdībām,  piezvanīja. Ne sveiki, ne kā klājas nepajautāja. Tikai vienu jautājum u uzdeva:

– Nu, nepārdomāji?

Izdzirdot, ka nē, viņa nometa klausuli. Šķiršanās pieteikumu neiesniedzu. Sākumā cerēju, ka vīrs nāks pie prāta, tad, ka māte pārdomās, bet ar Mašas piedzimšanu radās citas domas un pienākumi.

Godīgi saku, baudu dzīvi. Neviens mani nepamāca, nestādīja man par piemēru savu ideālo māti un pa visu dzīvokli neizmētāja savas dižciltīgās netīrās zeķes. Man mamma man „uzbāzās” tikai tajās reizēs, kad gribēja padauzītes ar mazmeitiņu.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!