40 gadīgo ārstu Andreju Pavļenko uzskata par vienu no labākajiem Sanktpēterburgas onkologiem. Diemžēl 2018. gada martā viņam nācās uz laiku pārtraukt praksi. Vīrietim tika atklāts ļaundabīgs audzējs. Kuņģa vēzis trešajā stadijā bija viņam kas pilnīgi negaidīts.

Viņā pirmā emocionālā reakcija bija: „Izņemiet man to!” Pavļenko atzīstas: „Nolēmu vispirms, ka nekādas ķīmijas, uzreiz visu izgriezt un viss. Tālāk lai notiek, kas notikdams.”  Par laimi, ārsts ātri pārvarēja paniku un nolēma onkoloģijai pieteikt karu. Vēl vairāk, vīrietis sāka veidot atklātu blogu, kur aprakstīja savas ārstēšanas procesu. Drīz vien viņām palīgā nāca pazīstamā interneta portāla „Tādas lietas” redakcija.

Visam pamats – informācija.

Kā onkologs Andrejs par vēzi zina visu. Mediķis ir pārliecināts: labāka ieroča par informāciju vēža slimniekam nav. Pavļenko bija taisnība: šis blogs desmit mēnešu pastāvēšanas laikā palīdzēja daudziem cilvēkiem.

Onkoloģijas slimnieks bieži vien jūtas izmisīgi vientuļš, viņam trūkst informācijas par slimību. Miljoniem cilvēku, kuriem ārsts bija devis cerību, vēlēja viņam izveseļošanos!

Pastāvīgs stress

Tikai nesen ārsta bloga parādījās pozitīvi jaunumi. Pavļenko radinieki  un draugi varēja uzelpot. Andrejs atzīstas, ka visgrūtāk ir bijis ģimenei. „Septiņu mēnešu laikā visi bija šausmīgā saspringumā.

Tas ir hronisks, ilgstoši nepārejošs stress, kas atsaucas uz garastāvokli, uzvedību.” Andrejam ar sievu ir trīs bērni. Divas meitas (13 un 16 gadi) un gadu vecs dēliņš. Vecākā meita tēva slimību pārdzīvoja visvairāk: pusaudzim tāda vēsts ir spēcīgs trieciens.”

Onkologa četri mērķi

Andrejs ir pārliecināts: vēzis ātrāk par visiem uzveic tos, kas nolaiž rokas. Tāpēc  viņš ātri noteica, ko viņš vēlas darīt tālāk.” Es izveidoju sev četrus uzdevumu blokus” – stāsta ārsts.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!