Latvijas mājsaimniecības glabā kaudzēm lietotas mobilās ierīces, kas vairs netiek izmantotas saziņai – tā secināts Baltijā lielākā mobilo telefonu servisa centra veiktajā aptaujā. Divās no trim mājsaimniecībām ir vismaz viens vai divi mobilie telefoni, kas vairs netiek izmantoti, bet pārējiem šo ierīču skaits ir vēl lielāks.
Pārsteidzoši, bet liekākā daļa jeb 54 % aptaujāto norāda, ka nezina to, ka lietotās mobilās ierīces ir iespējams nodot pārstrādei. Attiecīgi – cilvēki arī lietotās ierīces nenodod. Turklāt aptaujātie atzīst, ka nekad nav nodevuši ne tikai mobilos telefonus, bet arī nevienu citu ierīci speciālajos to pieņemšanas punktos.
LASI VĒL: Neiedomājami, ko kāds vīrieties atrod rīsos. Redzētais iemūžināts(FOTO)
“Cilvēku kāre pēc jaunākiem, modernākiem viedtelefoniem arvien pieaug, jauno ierīču tirgus ir ļoti dinamisks, bet no tā izrietoša blakne ir šo lietoto telefonu nonākšana kopējos atkritumos. Mēs mīlam runāt par jaunajām tehnoloģijām, attīstību, taču bieži vien aizmirstam par vecajām ierīcēm un to, cik lielu negatīvu iespaidu tās var atstāt uz vidi, ” norāda “MTTC Latvija” mobilo telefonu servisa centra vadītāja Agnese Meija.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Šeit ir 7 komentāri
ĻOTI skopa informacija TĀDAM savākšanas punktam vajadzētu būt katrā lielākā ciematīņā ESMU atkritumu konteinerā redzējis elektroniku kinoskopus mobīlos zāļu pakas UTT kas piesārņo dabu
es labprāt pieņemtu vecos telefonus. Un citu elektroniku.
Es labrăt par velti paņemtu neejošu portatīvo batarijas …
kaa var nepienemt par brivu un taisit pienemsanas punktus par brivu ka elektronika ir dargmetals sakot ar zeltu beidzot ar titanu releji un vis parejais.reali dziva nauda elektro iekartas.
katra tehnikā ir kāds dārgmetāls telefonos zelts,platīns.sadzīves tehnikā,tauta saucamais krāsainais metāls.nu ko varu teikt tie kas nodarbojas ar pienemsanu beigu beigas tas ir vinu biznes
Vai šajos centros pieņem arī telefonus, kuriem nestrādā displejs vai baterija?
Vai tiek pieņemti telefonni kas nestrādā?
Izsaki savu viedokli!