Pat tas, kuram fizikā skolā bija divnieks, zina par Stīvena Hokinga teorijām un par viņa neiedomājamo ieguldījumu zinātnē un cilvēces attīstībā kopumā. Fiziķis – teorētiķis ir pārliecināts, ka  visbīstamākais laiks mūsu planētai ir pienācis.

Mūsdienu cilvēces problēmas

Zinātnieks uzskata, ka Donalda Trampa uzvara vēlēšanās ASV un Lielbritānijas paziņojums par izstāšanos no Eiropas savienības, ir cilvēku, kurus ir nodevuši viņu līderi, naida izpausme.

Pašreizējās situācijas pamatā, pēc Hokinga domām, ir  straujā tehnoloģiskā progresa un globalizācijas ekonomiskās sekas. Ražošanas automatizācijas dēļ darba vietu skaits samazinās, ļaujot izpausties tikai kreatīvajai un pārvaldnieku klasei. Bet tas palielina ekonomisko nevienlīdzību.

Par to pazīstamais fiziķis saka: „Internets ļauj saņemt ļoti daudz naudas nelielam skaitam cilvēku. Mēs dzīvojam pieaugošas ekonomiskās nevienlīdzības pasaulē, kur pasliktinās ne tikai dzīves līmenis – pasliktinās arī cilvēku spēja nopelnīt sev, lai nodrošinātu izdzīvošanu. Nav brīnums, ka cilvēki meklē kādu iespēju noslēgt kādu jaunu darījumu.”

Sekas ir acīmredzamas: cerību dzīti, nabaga cilvēki no laukiem dodas uz pilsētām. Taču izrādās, ka paradīze, kas viņiem tika rādīta Instagramā, viņiem nav sasniedzama.

Viņi dodas uz citām valstīm, lai meklētu labāku dzīvi. Migranti izvirza aizvien lielākas ekonomiskās un infrastruktūras prasības valstīs, kurās viņi ierodas, grauj toleranci un veicina politiskā populisma attīstību.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!