Karalienes Elizabetes II pēdējā atdusas vieta ir atzīmēta ar vienkāršu plāksni, kas viņu uz mūžību savieno ar viņas dievināto vīru un vecākiem. 96 gadus vecā karaliene pirmdienas, 19. septembra, vakarā tika apbedīta aizkustinošā privātā ceremonijā Vindzoras karaļa Džordža VI piemiņas kapelā.

Tur uz kapakmens, kas ir grīdā esoša plāksne, jau iepriekš bija uzrakstīti karalienes vecāku vārdi ar zelta burtiem uz melna Beļģijas marmora. Dienu vēlāk Bekingemas pils atklāja, ka naktī pēc apbedīšanas tika uzstādīta jauna plāksne ar mirušās karalienes, viņas vīra un vecāku vārdiem, kā arī viņu dzimšanas un nāves datumiem.

Tika uzrakstīts: Džordžs VI 1895-1952, Elizabete 1900-2002, Elizabete II 1926-2022, Filips 1921-2021. Starp abiem pāriem ir Bikšu lentas ordenis, kas ir valsts vecākā un dižciltīgākā bruņniecības ordeņa – Prievīšu ordeņa zīme – augstākais apbalvojums Apvienotajā karalistē.

Visi četri bija ordeņa locekļi, un Svētā Džordža kapela, kurā atrodas piemiņas kapela, nu ir viņu garīgā mājvieta. Pazemīgajā akmens piebūvē, ko var aplūkot caur metāla vārtiem Svētā Džordža kapelā, ir arī mirušās karalienes māsas Mārgaretas pelni.

Karalienes pēdējo atdusas vietu sabiedrība varēs apskatīt no nākamās nedēļas, taču par šo privilēģiju būs jāmaksā.

Ej uz nākamo lapu un uzzini, kādu summu tieši būs jāsamaksā!