Turklāt visaktīvāk iedzīvotāji ar bezkontakta maksājumu kartēm norēķinās tieši pašapkalpošanās kasēs. Savukārt, līdz ar limita palielināšanos norēķiniem ar bezkontakta kartēm, paredzam, ka iespēju ātri norēķināties par pirkumiem, neievadot PIN kodu, izmantos vēl biežāk,” stāsta “Maxima Latvija” operacionālā vadītāja Kristīne Āboltiņa.

Karšu maksājumu pieņemšanu “Maxima ” veikalos Baltijā nodrošina SEB. “Starptautisko maksājumu sistēmu VISA un MasterCard prasības paredz, ka 2020. gadā visām karšu pieņemšanas ierīcēm būs jānodrošina bezkontakta karšu pieņemšana.

Un šobrīd visiem saviem klientiem, kam nodrošinām karšu maksājumu pieņemšanu, pakāpeniski mainām iepriekšējas paaudzes POS terminālus un kases sistēmas uz jauniem ar bezkontakta funkcionalitāti.

Šobrīd jau vairāk nekā 70% POS terminālu un vairāk nekā 50% kases sistēmu, ko apkalpo SEB banka, nodrošina bezkontakta karšu pieņemšanu.

Attīstoties bezkontakta karšu pieņemšanas infrastruktūrai, attīstīsies arī ieradums iedzīvotājiem ātri un ērti maksāt par pirkumiem, neievadot PIN kodu,” pārliecināts SEB bankas Karšu nodaļas vadītājs Ronalds Platkājis.

Jau ziņots, ka “Maxima Latvija” norēķināšanos ar bezkontakta maksājumu kartēm ieviesa pakāpeniski sākot ar 2016. gada nogali, ieviešot pašapkalpošanās kases un jaunus kases aparātus.