Amerikāniete Elizabete Džeina Kokrana bija viena no pazīstamākajām XIX gadsimta žurnālistēm. Tolaik sievietēm bija pieņemts publicēties ar pseidonīmiem, un arī Elizabete nebija izņēmums. Viņa kļuva slavena ar vārdu Nellija Blai.

Meitenes karjera sākās ar to, ka viņai nepatika sievietes diskriminējošs raksts kādā no Pitsburgas avīzēm. Meitene bija sašutusi un uzrakstīja vēstuli galvenajam redaktoram. Vīrietis bija burtiski satriekts par vēstules tekstu un piedāvāja viņai darbu.

Popularitātes virsotni žurnāliste sasniedza laikā, kad strādāja avīzē „New York World”. Par vienu no pirmajiem žurnālistes Nellijas Blai pētījumiem šodien pastāstīsim…

Meitene nolēma izlikties par traku, lai iekļūtu psihiatriskajā dziednīcām Blekvelas salā (tagad Rūzvelta sala). Par šo vietu klīda dažādas nepatīkamas baumas, un Nellija nolēma pārbaudīt visu uz savas ādas.

LASI VĒL: Visa pludmale skatījās, kā grūtniece vadīja automašīnu tieši jūrā. Bet uz aizmugurējā sēdekļa bailēs kliedza bērni… (Video)

Vietējais advokāts apsolīja, ka, ja meitenei izdosies iekļūt dziednīcā pacientes lomā, viņš dabūs viņu ārā pēc 10 dienām. Nellijai izdevās apmānīt dažus ārstus un viņa dziednīcā iekļuva.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!