Var apēst sauju riekstu, nedaudz biezpiena vai vārītas garneles, izdzert tasi liesa vistas buljona, kefīra vai rjaženkas. Kā redzams, izvēle ir visai plaša.

Par augļiem uz nakti ir jāaizmirst. Tos labāk ēst dienas rīta pusē. No saldumiem jāatsakās visiem, īpaši tiem, kas vēlas novājēt.

Vai drīkst dzert uz nakti?

Var padzerties ūdeni ar dažiem kubiņiem sasaldēta kokosa piena vai ābolu sulas. Vai arī krūzīti uzsildīta piena, kam pievienota karotīte kanēļa.

Kliedējam mītus

Pastāv mīts par tā sauktā „itāļu” dzīvesveida veselīgumu. Tajā it kā vakariņās vajagot ēst  vidusjūras piekrastes valstu ēdienus, un jāuzdzero tkausu sausā vīna. Tas it kā palīdzot palikt formā.

Vīna skābe neļauj uzkraties taukiem, tas tiesa. Bet ir tam arī negatīvā puse vīna dzeršanai. Naktī vīns sāk rūgt, bet tas noved pie gāzu un šlakvielu veidošanās zarnu traktā, kā arī pie hormonāliem traucējumiem.

Lietot alkoholu, pat vieglo, tādu, kā vīnu, vēlajās vakariņās nevajag. Pēdējai ēdienreizei jāizvēlas  vienkārši, nesaldi produkti ar zemu glikēmisko indeksu. Tikai tādi produkti palīdzēs kontrolēt apetīti un nepārvērtīsies par taukiem uz jūsu vidukļa.

Ēst  nedaudz un sabalansētu ēdienu ir labāk, nekā pārēsties vai badoties. Tas ir galvenais likums, kuru iesaka ievērot mūsdienu dietologi, sastādot ēdienkartes vājētājiem un tiem, kas vēlas ievērot veselīgu dzīvesveidu.