Neēst pēc sešiem – stingrs, briesmīgs aizliegums, kuru ievēro vairums vājētāju, pat nenojaušot, ka tādā veidā kaite savai veselībai.

Mūsdienu dietologi ir pret šādiem ierobežojumiem un apgalvo, ka vakarā ir jāpaēd. Tikai ir jāzina ko.

Amerikas veselīga uztura pētnieki sadalīja 50 cilvēkus divās grupās. Pirmās grupas dalībnieki veselu mēnesi vakariņoja 18.00, bet otras grupas – gandrīz pirms gulētiešanas. Eksperimenta rezultāti tika publicēti American Journal of Clinical Nutrition.

Agrās vakariņas ietekmēja cukura līmeni asinīs. Tiem, kas gulēt gāja tukšā dūšā, tas bija ļoti zems no rīta, bet tūlīt pēc brokastīm uzskrēja līdz atzīmei, kas pārsniedz normu.

Otras grupas dalībniekiem pirms un pēc brokastīm bija vienāds vidējais cukura līmenis. Viņu rezultātos  nebija „lēkāšanas”, kas negatīvi ietekmē veselību un figūru.

Pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem, zinātnieki nonāca pie secinājuma, ka pareizi ir ēst bieži un nelielām porcijām. Pēdējoreiz ir jāēd stundu vai divas stundas pirms gulētiešanas. Ēdienkartē jāiekļauj produkti ar zemu glikēmisko indeksu.

Ārstu ieteikumi

Mūsdienu dietologi  domā tāpat. Viņi aizliedz neēst pēc sešiem tiem, kas savu dienu sāk ar skrējienu, vingrošanu vai peldēšanu. Viņi uzskata, ka vēlās vakariņas palīdz kontrolet apetīti. Tas ir ļoti svarīgi tiem, kas vēlas notievēt.

Ko var ēst vakara?

Pie produktiem ar zemu glikēmisko indeksu pieskaitāmi tvaicēti liesas gaļas un zivju ēdieni,  omlete no olu baltumiem ar dillēm un pētersīļiem, sautētas pupiņas ar dārzeņiem, kas aizdarinātas ar augu eļļu. Derēs arī seleriju, rukolas un citi salāti, kas aizdarināti ar grieķu jogurtu.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!