“Pērkons” ir Latvijas rokgrupa, kas izpilda Jura Kulakova dziesmas. Tā bija viena no 1980. gadu populārākajām un skandalozākajām grupām Latvijā, tās darbība padomju laikā tika divreiz aizliegta. Populārākās grupas dziesmas ir “Slidotava”, “Pie baltas lapas”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Mana dienišķā dziesma”, “Labu vakar”, “Balāde par gulbi” un “Mēs pārtiekam viens no otra”, kas uzvarēja 1989. gada “Mikrofona” aptaujā.

011. gadā grupa uzstājās koncertā “Rīgai 810” ar Latvijas lielāko jaukto kori no visas Latvijas. 2013. gadā grupa devās Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas koncertturnejā „Sapumpurots zars”. 2014. gada martā grupa saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu 2013 par mūža ieguldījumu.

2014. gada rudenī notika akcija, kurā dažādi Latvijas mūziķi (Kārlis Kazāks, “Rīgas Modes”, “Čipsis un Dullais”, “Dzelzs Vilks”, “Melo—M”, “Momend”, Diāna Sopko, “Primus”) ieskaņoja „Pērkona” dziesmu jaunas versijas, nododot izaicinājumu cits citam, tā radot astoņu dziesmu albumu “Pērkons Tribute”.

LASI VĒL: Ziemassvētkos izskan jaunas ziņas par aktieri Rūdolfu Plēpi

2018. gadā grupa izdeva dziesmu kopoto ierakstu albumu “7-os no rīta”, kurā tika iekļautas gan iepriekš albumos neiekļautas dziesmas, gan jaunas dziesmas kopā ar Reini Sējānu, Egilu Melbārdi un Rihardu Sauli. Albums tika izdots vienlaikus ar Jura Kulakova un Ievas Akurateres 60 gadu jubilejas koncerttūri “Gandrīz tautasdziesma”.

Savukārt pirms neilga laika viens no grupas dalībniekiem, Ikars Ruņģis (grupas bundzinieks) nāca klajā ar vēstijumu, kas var likt aizdomāties daudziem cilvēkiem…

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!