Katrs no mums savā mūžā ir kļuvis par apkārtējo manipulāciju upuri. Briesmīgi, ka vairākums to pat nav pamanījuši. Masačūsetsas tehnoloģiskā institūta profesors Noams Homskis, kura darbi pasaulē gājuši miljonu tirāžās, šai tēmai veltījis ne vienu vien pētījumu.

Šajā materiālā pastāstīsim par desmit veidiem, kā ar cilvēku apziņu manipulē masu informācijas līdzekļi un šīs pasaules varenie.

Uzmanības novēršana.

Viens no galvenajiem sabiedrības pārvaldes veidiem ir uzmanības novēršana. Tā vietā, lai sabiedrības uzmanību pievērstu nopietniem lēmumiem, ko pieņem valdošās struktūras, informatīvais lauks tiek piebāzts ar maznozīmīgiem notikumiem.

Cilvēki zaudē iespēju saņemt svarīgas zināšanas, kas saistītas ar mūsdienu filozofiskajām atziņām un zinātnes, ekonomikas un psiholoģijas sasniegumiem. Tā vietā viņi lasa šovbiznesa un sporta jaunumus, materiālus par mistiku un citus tamlīdzīgus sižetus.

Problēmu radīšana.

Dažreiz, lai kārtējo reizi pieņemtu likumu, kas mazinās iedzīvotāju pilsoniskās brīvības, tiek speciāli radītas situācijas, kuras noved pie tā, ka cilvēki paši prasa pieņemt tādus likumus.

Mākslīgi radīta krīze vai veikts terora akts liek cilvēkiem zemapziņā cīnīties ar radušos situāciju, lai arī tas notiek ierobežojot viņu personīgās pamattiesības.

Pakāpeniska lēmumu pieņemšana.

Ja algu līmenis kristos strauji un sāktos masu bezdarbs, valsts savas funkcijas pildītu minimāli, un tas viss vienā dienā. Domāju, ka bez revolūcijas neiztiktu. Bet, ja tas tiek darīts pakāpeniski, tad vairākums pierod.

Atlikšana.

Tāpat arī ir visai interesanta  nepopulāru lēmumu pieņemšanas metode. Vajag pārliecināt cilvēkus, ka to ir nepieciešams darīt, bet kaut kad nākotnē. Lielākā daļa ļaužu tic, ka viss nokārtosies, un tad, iespējams, šie lēmumi nebūs jāpieņem. Bet ja nāksies, tad pa to laiku cilvēki jau būs sagatavoti nenovēršamajam.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!