Infantilizācija.

Ja cilvēkam jāuzstājas ar propagandisku runu, tad viņam publika jāuztver, ka 10-12 gadu vecu pusaudžu bars un attiecīgi pie tā jāvēršas. Šajā brīdī cilvēka domāšana pārslēdzas un viņš pārstāj visu uztvert kritiski, kā tas raksturīgi bērniem.

Emocijas pirmajā vietā.

Iedarbība uz emocijām bloķē racionālo domāšanu. Tas ir klasisks neirolingvistiskās programmēšanas paņēmiens. Emocijas ir loģikas galvenais ienaidnieks. To ietekmē cilvēks kļūst vadāms. Tādā stāvoklī viņam var iedvest visu, kas varai vajadzīgs, palaižot garām notiekošā galvenos cēloņus.

Mākslīga izglītošanās iespēju ierobežošana.

Zemāko sabiedrības slāņu izglītībai jābūt pēc iespējas viduvējākai, lai to pārstāvji nespētu pārvarēt bezdibeni, kas šķir viņus no elites.

Tendēšana uz viduvējību.

Loģisks iepriekšējā punkta turpinājums. Ja tu esi ne pārāk gudrs, neaudzināts un prasts, tu automātiski kļūsti „kruts”. Un tad tev vairs nav laika sava redzesloka paplašināšanai. Tajā laikā tu skaties realitātes šovus, uzzini, kur pusdienojusi Kima Kardašjana un kurš tika  glābts ekstrasensu pēdējā pārraidē.

Vainas apziņa.

Ir jāliek noticēt cilvēkam, ka viņš pats ir vainojams visās savās nelaimēs. Tad viņš noteikti nekad nestāsies pretī sistēmai, bet sāks šaustīt pats sevi un vienkārši neko nedarīs.

Cilvēka dabas pārzināšana.

Lai cik tas skumji neizklausītos, sistēma vienmēr par cilvēku zina daudz vairāk, nekā viņš pats. Tāpēc vairumā gadījumu tai ir priekšrocības. Tas ir noticis pateicoties nebijušam neirobioloģijas un psiholoģījas zinātņu izpētes progresam pēdējo 50 gadu laikā. Bet diemžēl šīs zināšanas izmanto tikai valdošā šķira.

Atpazīt manipulāciju nav nemaz tik grūti, vajag tikai gribēt. Un vispār, vajag sākt domāt.