2025. gads

Gandrīz visus transporta līdzekļus vadīs mākslīgais intelekts, arī automobīļus. Bez tam, parādīsies tehnoloģija, kur ļaus vispusīgi izpētīt cilvēka smadzenes.

2027. gads

Pavērsies iespēja precīzai smadzeņu datormodelēšanai, un jau desmitgades beigās tiks radīts mākslīgais intelekts, kas līdzīgs cilvēka intelektam.

2029. gads mākslīgais intelekts spēs iziet Tjūringa testu, tas ir, pierādīs, ka spēj domāt tā, kā cilvēks. Un vēl virtuālā realitāte sasniegs savu virsotni un to nevarēs atšķirt no īstās.

Pilnībā uzplauks arī nanotehnoloģijas. Tās tiks ieviestas medicīnā un ekonomikā, tas būtiski mainīs ikdienas dzīvi. Tāpat nanoboti spēs iekļūt dzīvajās šūnās un veikt barošanas procesu, tas varēs novest pie jauna ēdiena lietošanas tipa.

2030-tie gadi

Lai ienirtu virtuālajā realitātē, tiks implantēti seciāli nanoboti, kuri spēs uzlabot smadzeņu spējas – gan kognitīvās, gan sensorās. Tādējādi radīsies iespēja savu apziņu lejuplādēt Internetā, tas ir, cilvēks varēs projicēt sevi, kur vien vēlas.

Vēl tas ļaus cilvēkiem sazināties telepātiski ar bezvadu tīklu palīdzību. Tāpat tas radīs iespēju mainīt personību un atmiņu. Toties ķermenis kā absolūts izzudīs, cilvēks pats varēs izveidot savu ķermeni.

2040-tie gadi

Beidzot pienāks tehnoloģiskā singularitāte, ciparu cilvēki kļūs par parastu parādību, taču mākslīgais intelekts pārsniegs cilvēka intelektu miljardiem reižu. Pat par 1000 dolāru varēs iegādāties ierīci, kura būs  daudz gudrāka  par tevi. Tāpat Kurcveils piezīmē, ka mašīnu genocīds pār cilvēkiem ir maz ticams, jo būtiskas starpības starp tiem nebūs.

2045.- 2099-tie gadi

Galu gala visa planēta pārvērtīsies par milzīgu superdatoru. Tie, kas vēlēsies saglabāt savu dabisko stāvokli, dzīvos atsevišķi improvizētos rezervātos. Toties cilvēci vairs neierobežos gaismas ātrums un tās ietekme pārsniegs planētas robežas. Gadsimta beigās sāksies kosmiskās telpas masveida kolonizācija.

Kaut kā grūti noticēt, vai ne? Un tomēr, ja nedaudz ieguglē, tad visas šīs prognozes nebalstās tikai uz Reimonda fantāzijām, zinātnieki jau sen nākotni iedomājas tādu. Kaut gan es uzskatu, ka futurologi neņem vērā pašu cilvēci. Daudzu cilvēku konservatīvie uzskati var šos datumus un notikumus pārbīdīt par desmitiem vai pat simtiem gadu. Diemžēl.