Prāta Vētra, starptautiski pazīstama kā Brainstorm, ir Latvijas poproka grupa. Grupa tika izveidota 1989. gadā Jelgavā, Latvijā. Grupā muzicē Renārs Kaupers (solists), Jānis Jubalts (ģitāra), Māris Mihelsons (taustiņinstrumenti) un Kaspars Roga (bungas).

Grupas piektais dalībnieks Gundars Mauševics (basģitāra) gāja bojā autoavārijā 2004. gada 23. maijā. Kopš 2010. gada grupā basģitāru spēlē Ingars Viļums.

Prāta Vētra pavisam kopā ir saņēmusi 31 Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas. 2006. gadā grupa ieguva Eiropas MTV balvu kā labākā Baltijas grupa.

LASI VĒL: Aktieris Andris Bulis neslēpj un pastāsta visu: Tas bija līdz asarām

Prāta Vētra ir pirmā Latvijas pārstāve Eirovīzijas dziesmu konkursā — 2000. gadā ar dziesmu My Star tā ierindojās 3. vietā. 2013. gadā Prāta Vētra uzstājās vienā no pasaules nozīmīgākajiem mūzikas un mākslas festivāliem Glastonberijas festivālā.

Par grupu ir uzņemta dokumentālā filma — “Prāta Vētra: Starp krastiem” (2015). Dokumentālā filma 2016. gada Nacionālās kinofestivāla “Lielais Kristaps” apbalvošanas ceremonijā saņēma balvu nominācijā “Labākais Skaņu režisors”, kā arī portāla Delfi publikas simpātiju balvu.

Koncertieraksta “Gads bez kalnedāra” pirmizrādē bija ieradušies arī galvenie varoņi – grupas “Prāta vētra” dalībnieki, kur tika piefiksēts, ka Kaspars Roga nav ieradies uz šo pasākumu. Un tam bija savs iemesls.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!