Augs ir ļoti spēcīgs, tas spēj iznīcināt gripas vīrusu, streprokoku un kandidas tipa sēnīti!

Runa ir par timiānu, labu antiseptiķi, spazmolītiķi, dabisko antibiotiku, atkrēpojošo līdzekli, pretvīrusu līdzekli, tam ir arī baktericīda un fungicīda iedarbība. Timiāns iznīcina slimības izraisošos mikrobus, stimulē organisma aizsargspējas, attīra no šlakvielām, paaugstina noturību pret infekcijām, stimulē leikocītu veidošanos.

Timiāna eļļa ir ļoti iedarbīga. Tā spēj nogalināt baktērijas, tā ir dezinficējoša, tāpēc tā ir mediķu roku dezinfekcijas līdzekļu sastāvā. Šī ēteriskā eļļa ir viena no tām nedaudzajām, kas spēj iznīcināt līdz pat 90 % slimības izraisošo mikroorganismu 3 stundās, kad ieelpojam tā tvaikus.

Timiāns savu nosaukumu guvis pateicoties tā brīnumainajam aromātam, latīņu thymus nāk no sengrieķu vārda, kurā tika sauktas smaržvielas.

Mūsu veselībai: timiāna vērtīgums.

Visbiežāk šo ārstniecisko augu lieto, lai izārstētu infekciozas respiratoras kaites. Šis iedarbīgais dezinfekcijas līdzeklis palīdz pret klepu (sausu, slapju, garo klepu un bronhītu), laringītu, kakla iekaisumiem, astmātiskām parādībām, deguna dobuma infekciozām patoloģijām.

Timiāna ēteriskajai eļļai ir atkrēpojoša iedarbība, tā šķidrina krēpas, mīkstina gļotādu. Vietēji iedarbojoties uz elpošanas sistēmas orgāniem,  timiāna ēteriskajai  eļļai ir labs ārstnieciskais efekts.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!