Ieteicams ieelpot auga eļļu, ja ir deguna dobuma, bronhu infekcijas, bet, ja ir kakla,  smaganu  un mutes dobuma infekcijas, jāskalo kakls un mutes dobums ar ūdeni, kam pievienotas pāris piles timiāna eļļas. Ieelpošanai lieto ļoti nelielu daudzumu eļļas, ja ir par daudz, var būt pretējs efekts. Pret klepu labi palīdz arī 1 piliens timiāna ēteriskās eļļas ar karotīti medus, kam uzdzer siltu tēju.

Aromātiskais augs palīdz pret depresiju, pret nogurumu, vāju uzmanības koncentrācijas spēju, atjauno spēkus pēc slimībām. Turklāt timiāns uzlabo atmiņu, uzlabo asinscirkulāciju organismā un saved kārtībā pazeminātu asinsspiedienu.

Kad lietot timiānu:

* Ja ir vaginīts vai kandidoze.

* Ja ir nagu sēnīte.

* Ja ir parazīti.

* Ja ir urīnpūšļa infekcijas (kā  viegls urīndzenošs līdzeklis).

* Lai uzlabotu ādas un matu stāvokli (toniki, losjoni).

* Lai noņemtu muskuļu sāpes, lieto karstas timiāna kompresītes, labi der, ja ir podagra, radikulīts, artrīti, sporta traumas.

* Stimulē vājas mēnešreizes (vannas ar timiāna eļļu).

1% timiāna eļļas sķīdumu ūdenī var nēsāt līdzi kā antibakteriālu līdzekli, lietojot to ceļā, pārgājienā vai ceļojumā. Tāpat ir zināms, ka timols (viela, kas ir timiānā) pastiprina asins pieplūdi dermas virskārtai, tas veicina brūču ātru sadzīšanu.

Spēcīgais timiāna aromāts atbaida kukaiņus.

Esam raduši lietot timiānu kā garšvielu vai kā piedevu tējai, bet ir vērts pievērst uzmanību arī tā ārstnieciskajām īpašībām!