Ne visiem ir gadījies piedzimt galvaspilsētai vai tikt pie dzīvokļa vismaz rajona centrā. Dzīvokļu cenas pēdējā laikā ir visai kodīgas, bet depozītu likmes bankās ir vienkārši briesmīgas. Tādā atmosfērā gluži neviļus sāc domāt, ka laiks ņemt savu bandūru un doties uz pastāvīgu dzīvesvietu dziļi mežā.

Taču arī te nākas sastapties ar grūtībām: ēdiens pats negatavojas, bet lāči negrib dalīties ar savu dzīves telpu pat ziemas guļās laikā.

Tavs sapņu nams

Varētu jau paskumt, taču nav laika – jāņem zāģis un kalts un jāsāk būvēt savu māju. Materiālu pietiek. Būvēsim no koka, lipināsim kopā ar māliem, bet principā var arī ar kūtsmēsliem.

Māja, kā zināms, sākas ar pamatiem. Daudz metru dziļumā neraksimies, citādi var aizrakties līdz derīgo izrakteņu slānim. Pietiks ar pus metru, jo koks jau ir vieglāks par ķieģeļiem.

Lejam parastus pamatus – akmeņus pārlejam ar cementējošu sastāvu, pakāpeniski piepildot nodevīgos tukšumus. Pats galvenais – likt  visu kārtām, ļaujot sastāvam labi izžūt.

Sienu mūrēšanai, kā jau minēts, vislabāk izmantot mālus. Lai tie salā neplaisātu, sastāvam jājauc klāt salmi (aptuveni 20% no kopējā apjoma). Ja tev patīk lasīt, var izmantot arī salmu vietā avīzes.

Nav jābūt izcilam meistaram, lai izprastu pagaļu mūrēšanas pamatus. Starp citu, nederēs vis jebkura pagale topošajai mājai. Vislabāk der skuju koka, bet var izmantot arī ozolu vai osi.

Pavasarī pagales jāattīra no  mizas. Tad sagataves sausā vietā jāgatavina gadus trīs. Tikai tad, kad pagales kārtīgi izžuvušas, tās der sienu mūrēšanai.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!