Mazas viltībiņas

Ņem mūrēšanas sastāvu, klāj līdzenā slānī uz pamatiem, tad liek pirmo pagaļu kārtu.

Lai siena būtu siltāka, mālu – salmu sastāvs nav jāklāj vienā nepārtrauktā slānī, bet divos paralēlos.

Nevajag atkāpties no tehnoloģijas, jo koksnei, lai cik tā kvalitatīva nebūtu, ir tendence izplesties un sarauties. Tas notiek laika apstākļu dēļ: sals, karstums, mitrums un sausums. Gaisa slānītis mālos neļaus šuvēm izsalt, veidojas aukstuma tiltiņi.

Īpaši ekstrēmās vietās, kur ir paaugstināta seismiskā aktivitāte mūrējošo sastāvu neliek visā sienas dziļumā, to liek 5-10 cm platumā no ārpuses un no iekšpuses, tas nodrošina savienojuma stabilitāti, vidū paliek izolējošais materiāls.

Kad sāk veidot stūrus, labi pielietot mūrējuma fiksēšanu, tāpat kā mūrējot ar ķieģeļiem. Tas garantēs konstrukcijas stabilitāti.

Būvēšanas smalkumi

Steigties ar mūrēšanu arī nevajag. Viena reizē var klāt ne vairāk par trim kārtām. Ja liksiet vairāk, konstrukcija sēdīsies un aizpeldēs, neizturot slodzi. Māliem vajag ļaut apžūt.

Parūpējieties, lai sienas būtu taisnas. Savlaicīgi izdomājiet, kur būs durvju un logu ailes. Pirms būvēšanas uztaisiet rasējumu. Durvju un logu rāmjus sagatavot vēlams jau iepriekš.

Lai jumts netecētu, nevajag skopoties ar materiālu. Jumta malām ir jāiet pāri sienām gandrīz vai pus metru, lai koks nesamirktu un nezaudētu savas īpašības.

Ja uzbūvēsiet šādu māju, un tas pāris gadus pastāvēs, būs pienācis laiks apstrādāt koksni ar īpašu sastāvu vai nodarvot. Tas pasargās koksni no bojāšanās.

Un nu jūs esat sava personīgā mājokļa īpašnieks. Nu var sākt darboties pie mājokļa labiekārtošanas izgatavot mēbeles, koka traukus u.t.t.