Esmu pārliecināta, ka katrs atcerēsies vismaz dažus aktierus, kurus ir redzējis tikai reizi, bet kuri palikuši atmiņās uz ilgiem laikiem. Tu pat nezini viņa vārdu, neesi redzējis citās filmās, bet viņa seja tev palikusi atmiņā uz visu mūžu.

Viens no tādiem aktieriem, iespējams, varētu būt Odeds Fērs, kurš spēlēja medžaju vadoņa lomu filmā „Mūmijas” 1999. gadā.

Šogad Fēram palika 50 gadi. Tas ir labs iemesls, lai pastāstītu par viņa dzīvi un karjeru. Tomēr ne par vienu, ne par otru nevar pastāstīt neko, jo par īstu zvaigzni viņš tā arī nekļuva.

Aktieris piedzima Tel-Avivā, ieguva izglītību, dienēja un gatavojās pārņemt ģimenes biznesu. Taču drīz vien eksaktās zinātnes pārstāja viņu interesēt. Viņa dzīvē ienāca teātris. Pirmo reizi nospēlējis uz skatuves,  Odeds saprata, ka vēlas kļūt par aktieri.

Atvadījies no ģimenes, Fērs devās uz Londonu mācīties aktiermeistarību. Viņa ceļš uz slavu sākās 1998. gadā pēc divām nelielām lomām. Un jau nākamajā gadā viņu pamanīja Stīvs Sommers, kurš piedāvāja viņam Ardeta Beja lomu „Mūmijās”. Tas bija triumfa brīdis aktierim – iesācējam.

Ej uz nākamo lapu un aplūko, kā aktieris izskatos savos 52 gados!