Klimakss nav slimība, tas ir tāds pat pārejas periods, kā pusaudžu vecums. Kaut arī daudzas sievietes menopauzi uzskata par katastrofu, sūdzoties par veselības problēmām.

Katra sieviete zināmā vecumā pārdzīvo menopauzi. Katrai šī pāreja norit atšķirīgi. Dažai simptomi izpaužas viegli un pāriet ātri. Citai ir garastāvokļa maiņas, bezmiegs un asinsvadu problēmas.

Kā atvieglot klimaksu

Ir laba ziņa: fiziski vingrinājumi palīdz organismam tikt gala ar nepatīkamajām izmaiņām organismā, kuras traucē pilnvērtīgi dzīvot. Daudzas sievietes nomoka jautājums, kā atvieglot “karstuma viļņus” ar svīšanu.

Vajag tikai aiziet uz sporta zāli un šīs lietas pazudīs. Uzlabosies garastāvoklis un pašsajūta.

Priekšrocības, ko dod fiziskie vingrinājumi menopauzes laikā.

1. Samazinās svars.

Sievietes, kā likums, menopauzes laikā zaudē muskuļu masu un uzkrāj vēdera taukus. Saskaņā ar ASV slimību profilakses un kontroles centra ieteikumiem, sievietei nedēļas laikā jāvelta vismaz 150 minūtes anaerobai aktivitātei.

2. Mazinās vēža attīstības risks.

Saglabājot veselīgu svaru pateicoties vingrinājumiem, tu pasargā sevi no dažādiem vēža veidiem, ieskaitot piena dziedzera un resnās zarnas vēzi.

3. Nostiprinās kauli.

Vingrinājumi palēnina kaulu masas samazinājumu, kas savukārt mazina lūzumu un osteoporozes risku.

4. Mazinās citu slimību rašanās risks.

Bieži vien sievietes 45-50 gadu vecumā cieš no izteiktas aptaukošanās. Ir zināms, ka tam seko sirds un asinsvadu, vielmaiņas traucējumu un cukura diabēta veidošanās risks. Fiziskie vingrinājumi šo risku krietni samazina.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!