Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien, 5. septembrī, Stambulā uzvarēja Krieviju ar 84:69. Latvieši no 32:44 panāca 15 punktu pārsvaru. Ceturtdien plkst. 20:45 spēle pret mājinieci Turciju. vēsta sportacentrs.com.

Latvija pirmo reizi finālturnīrā uzvarēja Krieviju. Iepriekšējās trīs spēles 1993. gadā Vācijā, 2001. gadā Stambulā un 2009. gadā beidzās ar krievu uzvarām, turklāt austrumu kaimiņi divreiz bija pārāki arī “EuroBasket 1997” kvalifikācijas spēlēs.

Panākums ar 15 punktu pārsvaru ļauj turpināt cīņu par vismaz otro vietu D grupā, taču neveiksme pēdējā spēlē var atmest komandu uz ceturto pozīciju. Situācija pirmā trijnieka savstarpējās spēlēs ir sekojoša: Serbija 1-1 (+7), Latvija 1-1 (+5), Krievija 1-1 (-12).

Pirmajās minūtēs laukumā valdīja aizsardzības basketbols. Abas komandas pirmajā ceturtdaļā pieļāva pa piecām kļūdām katra, lielākā daļa metienu bija jāizdara pretestības apstāklos. Attaisnojās Rolanda Šmita atgriešanās starta pieciniekā – uzbrucējs īsā laikā guva četrus punktus, divreiz izvirzot Latviju vadībā (2:0, 6:4).

Krievi uzmanīja Kristapu Porziņģi, tāpēc latvieši soda laukumā biežāk centās iespēlēt bumbu Jānim Timmam. Vienreiz viņš bija precīzs, vienreiz izprovocēja piezīmi un sameta četrus punktus, kamēr Latvijas aizsargi pirmajās desmit minūtēs izdarīja tikai trīs neprecīzus metienus.

Krievijas ārējā līnijā aktīvāks bija ar bumbu daudz spēlējošais Aleksejs Šveds, taču viņam izdevās trāpīt tikai vienu no sešiem metieniem. Pēc pirmās ceturtdaļas 12:15 krievu labā.

Dairis Bertāns uzspodrināja aizsargu mundieri, 11. minūtes sākumā ar tālmetienu izlīdzinot rezultātu – 15:15. Minūti vēlāk uzbrūkošais aizsargs izcēlās ar 2+1 gājienu – 18:19. Spēli bremzēja daudzie pārkāpumi, komandas dažās minūtēs sasniedza piezīmju normu. Kristaps Porziņģis izlīdzināja rezultātu (20:20), Dāvis Bertans iemeta tālmetienu, taču kopumā krievu spēlētāji bija precīzāki un veiksmīgāki.