Nav iespējams noteikt konkrētu ķiploku devu cilvēkam profilaksei pret saaukstēšanos. Vidēji iesaka ne vairāk par 1-2 ķiploka daiviņām dienā. Labāk vispirms saspiest daiviņu plaukstā un tad ar nazi sīki sasmalcināt. . Tādā veidā visa allicīna deva nonāks tavā organismā.

Stomatologa palīgs

Ķiplokiem raksturīgo īpašību dēļ mazinās mutes dobuma un smaganu iekaisumu veidošanās risks. Vēl vairāk, ķiploki spēj pilnīgi likvidēt visus esošos iekaisumu procesus.

Mikroelementiem-fitoncīdiem, kas ir katrā ķiploka daiviņā, piemīt spēcīgas baktericīdās īpašības Tās cīnās pret cilvēkam bīstamiem patogēniem mikroorganismiem.

Antialergēns

Vēl viena vērtīga viela- etilacetāts, nomāc histamīnu olbaltuma rašanos, tie , savukārt, ir alergēnu iejaukšanās organismā rezultāts. Citiem vārdiem sakot, ķiploka daiviņa var būt glābiņš un var nomākt organisma reakciju uz sezonas alerģiju ( asaras, svīšana, ādas apsārtums u.t.t.).

Saglabā jaunību

Tam pašam allicīnam, kas palīdz tev cīnīties pret saaukstēšanos, piemīt arī spēcīgas dabiskas antioksidējošas īpašības. Ja šī viela organismā ir pietiekamā daudzumā, cilvēka āda ir mazāk pakļauta stresam šūnu līmenī un ilgāk saglabājas jauna un vesela.

Ārstē aknas

Ķiploki palīdz aknām to darbā- detoksikācijā. Kamēr šis orgāns nodarbojas ar visa organisma attīrīšanu, ķiploks izdala vielas, kuras ievērojami palielina fermentu veidošanās līmeni aknās, kas piedalās detoksā.

Nevar nepieminēt to, ka ķiploku pastāvīga lietošana mazina baktēriju un mikrobu vairošanos sieviešu organismā. Ķiploki palīdz cilvēka organismam cīnīties pret faktoriem, kas noved pie piena sēnes veidošanās.

Kā ķiploks var kaitēt

Ķiploki tiek izmantoti daudzu pasaules valstu virtuvēs. Tie veicina ēstgribu. Tāpēc cilvēkiem, kas ievēro diētas vai nodarbojas ar sportu, tas būtu jāzina. Piemēram, pat dažas ķiploka daiviņas, kas pievienotas sakņu salātiem, var likt cilvēkam apēst vairākas porcijas.

Ķiploki nav ieteicami cilvēkiem, kuriem ir kuņģa, zarnu, nieru un aknu slimības. Tāpat ieteicams atturēties no ķiplokiem arī grūtniecēm un sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti. Pat parastam cilvēkam 3-5 daiviņas dienā nav ieteicamas.

Tādi lūk ir ķiploki. Ķiplokus bieži ēd kopā ar speķi. Tas nav tikai garšīgi, bet arī vērtīgi. Speķis, tāpat kā ķiploki, aktīvi šķeļ taukus cilvēka organismā un lieliski palīdz cīnīties pret lieko svaru, īpaši pret celulītu.