Ir arī zinātnisks izskaidrojums tam, kāpēc kaķi guļas uz konkrētām cilvēka ķermeņa daļām. Meklējot vissiltāko vietiņu savam miegam, kaķis atrod to tur, kur cilvēkam ir paaugstināta temperatūra.

Slimība vienmēr sākas ar iekaisumu un paaugstinātu temperatūru ķermeņa slimajā daļā un apkārtējos audos. Ja saimniekam sāp vēders, kaķis guļas uz tā, ja “griež” ceļus, kaķis gulsies uz ceļiem.

Daži kaķu saimnieki atzīmē, ka pēc tam, kad naktī viņu gultā ir pagulējis kaķis, viņi jūtas daudz labāk. Viņi ir pārliecināti, ka dzīvnieks viņus ir izārstējis. Tam ir arī loģisks izskaidrojums:

– Kaķis rada placebo jeb zooterapijas efektu.

– Cilvēks izjūt miega nepietiekamību, un izguļoties uzreiz jūtas daudz labāk.

Kaķiem, kuriem nepatīk, ka tos glauda un aiztiek, gulēšanai saimnieka gultā ir tīri egoistiska nozīme – kaķis tā pašapliecinās. Visvairāk viņiem patīk pagulēt:

– Uz krūtīm

– Uz muguras

– Uz cilvēka galvas

Kaķis apguļas uz cilvēka krūtīm, saritinājies kamoliņā un izliekas, ka guļ, kaut gan patiesībā viņš guļ ar atvērtām acīm. Cilvēks, redzēdams, cik labi jūtas dzīvnieks šādā pozā, neuzdrošinās aizdzīt viņu prom un ir gatavs pieciest šīs īslaicīgās grūtības.

Guļoties uz cilvēka ķermeņa, kaķis cenšas pierādīt, ka galvenais te ir viņš. Viņam ir pilnīgi vienalga, guļ cilvēks vai nē. Kaķis izrīkojas ar cilvēku kā ar savu trofeju, pilnīgi apmierināts ar sevi un savu stāvokli mājā. To pašu var teikt, ja kaķis guļ vai sēž uz spilvena.

Tiem, kaķiem, kuri iekārtojas kājgalī, ir maigāks un miermīlīgāķs raksturs. Kaķis jūt smagumu kājās un cenšas gulēt to tuvumā. Ja kaķis sēž uz spilvena, viņš jūt paaugstinātu temperatūru un cenšas sasildīt sevi, pie tam nomierinot cilvēku.

Izvēloties ērtāko vietiņu gulēšanai, dzīvnieks cenšas vienlaicīgi gan sasildīties, gan justies drošībā. Tādas vietas dzīvoklī ir skapis, kumode, krēsls vai gulta. Cilvēka dīvāns vai gulta kaķim ir vietas, kur viņš jūtas kā mājas  vai dzīvokļa saimnieks

Tautas ticējumi:

Pats populārākais ticējums ir: “Kur kaķis guļ, tur arī sāp”. To ievērojuši cilvēki, kuriem kaķi palīdzējuši tikt galā ar slimībām. Ja cilvēks strādā garīgu darbu, bet kaķim patīk gulēt uz viņa galvas, tad pēc tam kaķa saimniekam nav gŗūti noticēt, ka kaķis viņam palīdzējis tikt vaļā no galvas sāpēm.