Ja kaķis iekārtojas cilvēkam uz ceļiem vai apguļas blakus, viņš tādā veidā demonstrē savu pieķeršanos. Ja mājas kaķis guļ saimnieka gultā, viņš izmanto to kā drošu vietu ar pazīstamu smaržu.

Viņš jūtas mierīgāk, ja ir tuvu savam saimniekam, un ir pārliecināts, ka tā viņš cilvēku kontrolē. Pēc citas teorijas, kaķis guļas virsū cilvēka vai viņa lietām, lai atbrīvotu tās no negatīvajām enerģijām un atbrīvotu no sāpēm. Šis dzīvnieks jūt vājās vietas un guļas uz tām vietām, kuras sāp.

Kaķis un cilvēks

Kaķim ir svarīgi piedalīties cilvēka dzīves notikumos. Apguļoties cilvēka vietā, dodoties viņam rokās, viņi jūtas notikumu vidū, bet ar ožas palīdzību iegūst papildus informāciju.

Ja kaķis glaužas gar kājām vai cilvēka lietām, viņš atstāj savu smaržu un pieņem cilvēku par sava bara locekli. Īpaši tad, ja kaķēns agri atradināts no mātes, viņš  cilvēku uztver kā māti. Kaķis pārdzīvo par viņu un ja jūt ko nelāgu viņa organismā, apguļas uz problemātisko vietu, daloties ar savu dziedniecisko enerģiju.

Cilvēkam neizprotamu  iemeslu  dēļ kaķiem patīk gulēt nevis kaķu mājiņā, bet saimnieka gultā vai krēslā. Sievietes – grūtnieces bieži nejūtas ērti, ja kaķis rāpjas viņām uz vēdera.

Viņas baidās, ka viņu mīlulis ar savu svaru kaitēs bērniņam. Bet dažas baidās, ka kaķis jūt kaut kādas  novirzes. Patiesībā dzīvnieks vienkārši meklē siltu un dzīvu vietiņu.

Jūsu mīluļa uzvedība

Ja kaķēns pieradis gulēt saimnieka gultā, tāda uzvedība kļūst par kaitīgu ieradumu mājas kaķim.  No tā kaķi ir grūti atradināt. Kļuvis pieaudzis un neatkarīgs (pēc viņa domām) kaķis vienalga miega laikā jūtas ievainojams. Bet tā kā guļ viņš lielāko laika daļu, tad saimnieka smarža viņu nomierina, viņš jūtas pasargāts.

Iekārtojoties saimnieka krēslā vai dīvānā, dzīvnieks izjūt līdzīgas emocijas, jo palags un sega visvairāk smaržo pēc cilvēka, kaķim visvairāk patīk  gulēt viņa gultā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!