Nav viegli būt slavenības bērnam, vēl grūtāk, ja šī slavenība pametusi šo pasauli. Aleksandrs Cojs to zina ļoti labi.

Kad viņa leģendārais tēvs devās aizsaulē, puikam vēl daudzus gadus nācās dzīvot ar neredzamo „Coja dēla” zīmi. Aleksandrs godīgi atzīstas: tikai ap 25 gadiem sapratis, ka viņš nav vienkārši slavenā muzikanta ēna, bet gan patstāvīga personība ar savām cerībām, sapņiem jūtām!

Strīdīgs jautājums par tēvu

Mazais Saša piedzima 1985. gadā Viktora un Mariannas Coju ģimenē. Līdz pat šim laikam nav īsti skaidrs, vai zēns patiešām ir Coja dēls.

Daudzi Viktora kolēģi uzskata, ka bērna īstais tēvs ir rokmūziķis Aleksandrs Aksjonovs, pazīstams ar iesauku Rikošets, pie kura Marianna pārcēlās pēc tam, kad Cojs vecākais devās uz debesu valstību.

Pāra laulība izira divus gadus pēc dēla piedzimšanas. Viktors aizgāja pie jaunas pasijas, Natālijas Razlogovas. Kontaktus ar bijušo sievu un bērnu Cojs nepārtrauca, viņš bieži tikās ar Sašu, vasarās bieži ņēma dēlu līdzi izbraucienos.

Arī tajā liktenīgajā dienā rokmūziķis gribēja doties makšķerēt ar dēlu, bet mazais pēdējā brīdī saniķojās un negribēja braukt.

Netīkamais mantojums

Pēc traģēdijas ar dēla audzināšanu nodarbojās Marianna. Sieviete visiem spēkiem centās norobežot bērnu no neadekvātajiem tēva mantojuma faniem, bet izdarīt to bija grūti.

Visa trepju telpa, kur dzīvoja Coju ģimene, bija aprakstīta ar grafiti, laiku pa laikam tur nakšņoja Viktora fani. Skolā puiku pastāvīgi nomocīja ar jautājumiem par tēvu. Visur, izņemot vien mājas, Aleksandrs tika uztverts tikai kā aizgājušā muzikanta dzīvo ēnu!

Bet tēva mantojums nesa augļus: 15 gadu vecumā Saša palūdza mātei ģitāru. Viņa nebija par to sajūsmā, taču saprata, ka strīdēties nav vērts. Viktora dēlam ģitāras spēle padevās viegli un ātri. Starp citu, mūzika nebija Aleksandra vienīgais talants: puisis bija ļoti talantīgs mākslinieks un vebdizainers.

Pseidonīms piespiedu kārtā

Diemžēl lielāko daļu mūža Coja dēls nodzīvoja tēva ēnā. Jaunietis izvēlējās uzvārdu Molčanovs, lai producenti, kuriem viņš nesa savus darbus, nesaskatītu viņā tikai tēva talanta turpinājumu.

Jo tālāk, jo vairāk Sašu apgrūtināja tēva mantojuma slogs. Pat personīgajā dzīvē pār puisi krita Viktora ēna. Par laimi, Aleksandrs apprecēja sievieti, kura savā izredzētajā saskatīja viņa personīgās īpašības, bet ne to, ka viņš bija Coja dēls.

Lauztais solījums

Pirms uz viņsauli devās Marianna, viņa palūdza dēlam nekad nesniegt žurnālistiem intervijas. Savu solījumu vīrietis lauzis tikai vienu reizi, pastāstot cilvēkiem, cik grūti ir būt slavenības bērnam.

Tagad Aleksandrs Cojs daudz un raženi strādā un ar pārliecību raugās nākotnē, tomēr, tāpat kā iepriekš, savus darbus laiž klajā ar uzvārdu Molčanovs, lai izvairītos no…