Stiprie alkoholiskie dzērieni ir kaitīgi organismam – pret šo aksiomu neiebildīsi. Bet kā ir ar sauso sarkanvīnu, dzērienu, par kura iedarbību uz veselību notiek karstas diskusijas visdažādākajos sabiedrības slāņos.

Šī dievu dzēriena cienītājiem bez pamata apgalvo, ka vīna darītāju valstis ir ilgdzīvotāju skaita līderes, bet viņu oponenti dod mājienus, par to, ka ilgdzīvotājiem nav viss kārtībā ar sirdi un viņi biežāk slimo ar dažiem vēža veidiem.

Lai kliedētu visas šaubas, ir atrasts kādi pētījumi. Tā rezultāti parāda, kas notiks ar cilvēka organismu, ja viņš katru dienu izdzers glāzi vīna.

Kā vīns iedarbojas uz organismu?

Ben-Guriona vārdā nosauktās Izraēlas klīnikas darbinieki izveidoja 224 cilvēku grupu. Viņiem visiem bija dažāda līmeņa II tipa diabēts un viņiem no ēdienkartes bija jāizslēdz alkohols.

Visiem dalībniekiem bija ieteikta Vidusjūras diēta. Visi pētījuma grupas dalībnieki tika sadalīti trijās grupās. Vienai no tām pie vakariņām bija jādzer parasts ūdens, Otrai – sausais baltvīns, trešajai – sausais sarkanvīns.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!