14. martā Dobelē no veikala tika nozagts kases aparāts, kurā atradās maiņas nauda 24,53 eiro. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu tika aizturētas trīs nepilngadīgas personas. Policijā par notikušo turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Pirmdien, 14. martā pēc pulksten 22.00 audumu veikalam Dobelē tika izsists ieejas durvju stikls un, iekļūstot telpās, no tirdzniecības vietas tika nozagts kases aparāts, kurā atradās maiņas nauda 24,53 eiro.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess.

Pa karstām pēdām Dobeles novada Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja 2005. gadā dzimušu jaunieti, pie kura tika atrasts kases aparāts un arī nauda.

LASI VĒL: Sēru vēsts Samantas Tīnas dzīvē: Tas ir prātam neaptverami…

Tāpat tika konstatēts, ka jaunietis noziegumu pastrādājis, būdams alkohola reibumā un kopā ar vēl divām personām.

Veicot turpmākās izmeklēšanas darbības Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja 2005. un 2007. gadā dzimušus jauniešus.

Saistībā ar notikušo jauniešiem tika piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Jāpiebilst, ka aizdomās turētās personas jau agrāk ir nonākušas policijas redzeslokā par likumpārkāpumiem, kas saistīti ar zādzībām, tāpēc šobrīd tiek pārbaudīta puišu saistība ar citiem iepriekš izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.