“Tas ir prātam neaptverami. Esmu šokā,” populārā dziedātāja Samanta Tīna saka īsajos stāstiņos “Instagram”.

Samanta Tīnas bēdu avots ir Rozellas ģints papagailis Radha, kuru viņa bija tik tikko iegādājusies. Diemžēl putniņš nomira vien dažas stundas pēc tam, kad Samanta atveda viņu mājās no Zoo veikala.

“Šis rīts nav tāds, kādu biju gaidījusi. Es nepamodos no Radhas čivināšanas.

Tas vispār ir prātam neaptverami. Šajā laikā, kad visa pasaule ir sajukusi prātā, kad ir tik daudz skumju, tad rodas jautājums, kāpēc tad, kad tu gribi darīt labu, notiek šādas lietas,” jautā Samanta.

LASI VĒL: Šodien veikalā pie kases man priekšā stāvēja veca māmuļa. Viņas rīcība un sacītais lika apklust visiem pircējiem

Viņa aizveda Radhu uz Dino zoo klīniku, lai noskaidrotu nāves iemeslu. Ekspertīzes slēdziens gan ir jāgaida veselu mēnesi. . Rozellas ir vieni no skaistākajiem papagaiļiem, kas savvaļā dzīvo Austrālijā, vēsta ieraksts dinozoopasaule.lv. Parasti viņi dzīvo 25 – 30 gadus.

Turēšana: tur būrī ar metāla stiepļu restojumu un atbilstoša izmēra laktām.

Minimālie būra izmēri putnam 120 x 60 x 80 cm. Būri aprīko ar kāpnītēm, šūpoles, utt. (ligzdai izmanto noslēgtu mājiņu: 25(30) x 25(30) x 40 cm. Būri novieto tālāk no apsildīšanas ierīcēm un pasargā no caurvēja un tiešiem saules stariem. Optimālā istabas temperatūra + 18 – 20 oC, mitrums 60 – 70%.

Reizi nedēļā putnu apsmidzina ar siltu ūdeni vai ievieto būrī ūdens baseinu. Regulāri tīra un dezinficē būri (1 reizi nedēļā). Ēdināšana: kā pamatbarību izēdina zooveikalos nopērkamo speciālo barību (daļu izbaro mērcētu).

Papildus dod: svaigus un labas kvalitātes augļus un dārzeņus (āboli, bumbieri, burkāni, salāti, gurķi, utt.), minerālbarību (zooveikalos nopērkami – minerālu akmeņi), sepija, jodu (zooveikalos nopērkami – joda bloki), atbilstoša raupjuma granti, augļu koku zarus, diedzētus graudu asnus, reizi nedēļā – biezpienu, vārītu olu.

Augļus izēdina pakāpeniski. Nebarot ar avokado un šokolādi!