Saeima ir Latvijas Republikas parlaments. Saskaņā ar Satversmes 5. pantu “Saeima sastāv no simts tautas priekšstāvjiem” jeb deputātiem. Saeimas darbību regulē Satversme un Saeimas kārtības rullis.

Satversme nosaka, ka Saeimu ievēl vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās, brīvās un proporcionālās vēlēšanās, piešķirot vietas partijām, kuras iegūst vismaz 5% balsu.

Vēlēšanas notiek reizi četros gados, oktobra pirmajā sestdienā. Tiesības vēlēt ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu.

Saeimā var ievēlēt jebkuru pilntiesīgu Latvijas pilsoni, kurš vēlēšanu pirmajā dienā ir vecāks par divdesmit vienu gadu.

LASI VĒL: Notikušas pārmaiņas leģendārās grupas “Līvi” līdera Ainara Virga dzīvē

Saeimas darbību vada Saeimas Prezidijs, ko savu pilnvaru laika sākumā ievēlē Saeima. Prezidijs sastāv no pieciem deputātiem — Saeimas priekšsēdētāja, viņa diviem biedriem, sekretāra un sekretāra biedra. 14. Saeimas priekšsēdētājs ir Edvards Smiltēns.

Savukārt pirms neilga laika interneta vidē parādījās ziņas par kādu Saeimas deputātu, kas piedzīvoja ne visai patīkamu situāciju.

Kā viņš vēsta, tad “9. janvāra vakarā kā ierasts devos mājās ar 25. trolejbusu. Garais trolejbuss kā jau sastrēgumstundā bija diezgan pilns, visas sēdvietas bija aizņemtas, tādēļ stāvēju kājās pie aizmugurējām durvīm. Tur sastapu kādu paziņu…”

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!