Līvi ir latviešu roka grupa Liepājā, kas ar šādu nosaukumu pastāv kopš 1974. gada, bet mēģinājumus kā Jura Pavītola grupa sāka jau 1972. gadā. Tā tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām Latvijas rokgrupām, kas noteikusi tā sauktā “Liepājas roka” skanējumu, ir vienīgā rokgrupa Latvijā, kurai ir uzcelts piemineklis.

Līdz ar grupas līdera Jāņa Groduma nāvi 2010. gada 15. jūnijā, Ainars Virga paziņoja par grupas “Līvi” darbības izbeigšanu, pēc kāda laika tika izdota dziesmu izlase “Nezāles neiznīkst”. Tomēr 2017. gadā Ainars Virga paziņoja par grupas darbības atjaunošanu un Līvi izdeva koncertalbumu “Bez štepseļiem”.

Grupu ar šādu nosaukumu izveidoja Juris Pavītols 1971. gadā, bet 1974. gada rudenī tā pajuka, jo Juris cieta avārijā un ilgu laiku ārstējās slimnīcā. Arī dziesma “Vairogi” bija “pirmo” Līvu repertuārā līdz grupas un dziesmas aizliegumam 1981. gadā.

2019. gada pavasarī grupa izdod studijas albumu “Pluss mīnuss”. Grupa jaunā sastāvā turpina izpildīt Līvu dziesmas, priekšgalā esot solistam Jānim Buķelim, spēcīgas balss īpašniekam. No pazīstamā Līvu sastāva koncertos piedalās Ainārs Virga, Guntars Mucenieks, arī Tomass Kleins un citi mūziķi.

Pirms neilga laika grupas līdera Ainara dzīvē parādījās jauni notikumi, kas patiesi lika pievērst uzmanību.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!