Kā tai dziesmā dzied – galvenais, lai dvēsele nenoveco? Žēl, bet vecums liek satraukties tieši tad, kad sāc izjust kaut kādu dvēselisku pagurumu. Viss visapkārt apnicis, nekas nepriecē, pierastās lietas atgādina pagātni. Skumji! Un tikpat skumji ir skatīties uz vecu interjeru.

Mēs bieži rakstām par frizūrām un apģērbu, kas rosina izskatīties labākiem un jaunākiem. Taču tas ir tikai ārēji, aiz kadra bieži vien paliek iekšējais – to mēs nesteidzam rādīt citiem cilvēkiem. Mums pat liekas, ka katra iziešana, vēlme atbilst sabiedrības priekšstatiem par labklājību atņem pārāk daudz spēka.

Vecs interjers

Un kas ir mājās? Visbiežāk tieši šim aspektam ir piešķirta vismazākā prioritāte. Tu atnāc, noņem no sevis masku, ieej virtuvē, kur ir vecs ledusskapis, sēdies apvalkātā klubkrēslā, raugies paklājā, kuru jau sen bija laiks nomainīt. Un tā tālāk tādā pašā garā. Bet vajag taču atpūsties, uzkrāt spēkus.

Kāds tam visam sakars, tu jautāsi? Kāds sakars te novecošanai, vecumam un visam pārējam? Mēs uzskatām, ka sakars ir vistiešākais – mājas iekārtojums spēj likvidēt tavu jaunību. Kad tevi neviens neredz, tu pret sevi izturies daudz nevērīgāk. Taču sevi ir jāmīl. Un savu apkārtējo telpu arī vajag labiekārtot,

Kā atjaunot veco interjeru

Nevajag jau uzreiz rauties pušu un sākt remontu, sāksim ar vienkāršāko, piemēram, nomainīt paklāju ir pavisam viegli. Pārvietot mēbeles arī. Aizvākt nevajadzīgu galdu. Visdrīzāk tas kalpo vienīgi tam, lai būtu tāda mēbele. Visas lietas arī jāpārskata. Jā, ir pieķeršanās tām, taču labāk atdod, izmet, sadedzini to, kas savu laiku atkalpojis.

Noņem vecās gleznas, ja tās jau apnikušas. Dod savam mājoklim vairāk gaismas, atbrīvo vietu telpā, uzstādi kondicionieri, nopērc kaut ko jaunu. Nomaini aizkarus, Nomaini vecos pārklājus- tas viss koriģēs atmosfēru un atsvaidzinās telpu. Tava māja tev vairs nešķitīs drūma, kā vieta, kur pazūd sapņi.

Apgaismojums

Tagad nedaudz konkrētāk pa punktiem. Cilvēkam tīkama ir saules gaisma, pat, ja sava rakstura dēļ viņš  no tās vairās. Pārdomā un pārveido apgaismojumu tā, lai tas atgādinātu tev saulainu vasaras dienu. Apgaismojums var būt vairākos līmeņos. Parasti tā ir spilgta, aktīva gaisma, kas aptver visas zonas un tālāk mazinoties: atslābinoša, akcentēta, intīma, nakts gaisma.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!