Ja tu domā, ka, lai atbrīvotos no pumpām, blaugznām vai matu izkrišanas, nāksies iztērēt daudz naudas dažādu ārstniecības un kosmētisko līdzekļu iegādei, tu stipri maldies. Šodien vēlamies atgādināt par kādu senu līdzekli, ko lietoja mūsu vecvecmāmiņas – par darvas ziepēm.

Šis patiešām brīnumainais absolūti dabisko ziepju gabaliņš (tā sastāvā nav ne krāsvielu, ne konservantu un pat ne smaržvielu) jau izsenis ir pazīstams savu ārstniecisko īpašību dēļ, jo ar labiem panākumiem tiek lietots kosmetoloģijā un pat ārsti nereti to „izraksta” dažu slimību ārstēšanai.

Darva ir lielisks dabīgais ārstniecības līdzeklis. To iegūst no bērza mizas, bet bērzs izsenis uzskatīts par zaļo aptieku.

Bērza darvu iegūst no mizas ārējās daļas (tās), to attiecīgi pārstrādājot. Tiek iegūts biezs eļļains šķidrums, kam nepiemīt līmīgums.

Šai darvai ir asa specifiska smarža, kura saglabājas arī ziepēs. Ziepes ir melnā krāsā ar zili zaļu vai zaļi zilu nokrāsu.

Darvas ziepju īpašības

1. Sejas ādai

Ja tev jau ir apnicis ārstēt savus sejas iekaisumus un cīnīties ar pumpām, izmēģini darvas ziepes. Šis pārbaudītais līdzeklis palīdzēs. Bez tam, darvas ziepes neizraisa alerģijas, tāpēc nav jābaidās tās lietot.

2. Pret blaugznām

Šīs ziepes veicina sīko plaisiņu dzīšanu uz galvas ādas. Tās efektīvi cīnās pret blaugznām. Bez tam, darvas ziepes ir lielisks līdzeklis pret matu izkrišanu.

Šim nolūkam labi jāsaslapina mati, ar darvas ziepēm ieziež matu saknes, pēc tam tās saputo visā matu garumā. Pēc pāris minūtēm noteikti ziepes noskalo. Pēc ziepju lietošanas izmanto matu balzāmu vai barojošu masku. Pēc divu nedēļu regulāras ziepju lietošanas blaugznas pazudīs.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!