1978. gadā vācu ārsta Raika Hamera ģimenē aizsaulē aizgāja dēls Dirks. Lai novērstos no pārdzīvojumiem, mediķis gremdējās darbā. Drīz vien Raiku nozīmēja par Minhenes onkoloģiskās klīnikas galveno terapeitu.

Bet vēl pēc kāda laika Hameram vecākajam diagnosticēja slimību, pret kuru viņš bija cīnījies visu mūžu. Kāds cits pēc tāda divkārša trieciena būtu nolaidis rokas, tikai ne Raiks. Viņš šādu likteņa triecienu uztvēra kā profesionālu izaicinājumu!

Slimības patiesais cēlonis

Pēc pamatīgiem pētījumiem ārsts nonāca pie pavisam negaidīta secinājuma. Līdz šim nekad neslimojušais ārsts atzina: onkoloģijas cēlonis viņa gadījumā bija dēla zaudējuma izraisītais stress.

Apstāties pie sasniegtā Hamers negrasījās. Tā vietā viņš atrotīja piedurknes un sāka pētīt, kāds cēlonis ir citu onkoloģijas slimnieku gadījumos.

Visam pamatā stress!

Drīz vien Raiks pilnībā vīlās tradicionālajā onkoloģijas teorijā. Hamers atrada pārliecinošu saikni starp pacienta pārdzīvoto, smadzeņu reakciju uz stresu un organismā vēlāk izveidojušos audzēju.

Vācietis postulēja: slimība ir psiholoģisku traumu sekas!

Dirka Hamera sindroms

Šai sakarībai viņš deva nosaukumu „Dirka Hamera sindroms”, par godu savam priekšlaicīgi aizgājušajam dēlam. Bet vēlāk, pamatojoties uz personīgo pieredzi un tūkstošiem izpētītu slimību vēsturēm, viņš atklāja tā saucamo „Vēža dzelzs likumu”. Saskaņā ar to, no spēcīga stresa vispirms cieš smadzenes.

Audzēju cēlonis

Tomogrammās ir skaidri redzami tumšumi bojātajos apvidos. Pēc šoka trieciena saņemšanas smadzenes atbild uz kairinājumu vai nu ar  audu pieaugumu vai zudumu orgānā, par kuru atbild bojātā smadzeņu daļa. Pēdējā gadījumā ārsti novēro orgānā izmaiņas kad, audiem pieaugot, veidojas audzējs.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!