Tēvs bieži stāstījis, cik grūti bijis viņam, zemnieku bērnam no tāla Smoļenskas ciema, tikt pie izglītības. Bet savām meitām viņš licis saprast, kādas iespējas viņām ir pavērtas.

Pats vīrietis bija meitenēm dzīvs piemērs: „Viņš vienmēr kaut ko lasīja, viņam interesēja viss, un vienmēr pietrūka jaunu zināšanu”.

Meitu liktenis

Debesis Jeļenu un Gaļinu nevilināja. Pieaugušas meitenes gāja katra savu ceļu. Jeļena pabeidza Maskavas universitātes vēstures fakultāti, pēc tam 20 gadus strādāja Valsts Puškina vārdā nosauktajā muzejā. Tagad Gagarina meita vada muzeju „Maskavas kremlis”. Jekaterina, Jeļenas meita gājusi savas mātes pēdās un tagad strādā viņas vadībā.

Gaļina pabeidza slaveno Pļehanova universitāti un darbojās zinātnē. Viņa kļuvusi par ekonomikas zinātņu doktori un strādā par pasniedzēju universitātē, kurā pati mācījusies. Gaļinas dēls Jurijs, kuram vārds dots par godu slavenajam vectēvam, izvēlējies žurnālista profesiju.

Diemžēl neviens no Gagarina pēctečiem vairs nenes slaveno uzvārdu. Taču kosmonauta bērni un mazbērni saudzīgi glabā piemiņu par pirmo cilvēku, kurš devies kosmosā.