Jurijs Gagarins bija elks miljoniem cilvēku. Kosmonauta draugi bija gan aktieri, gan muzikanti, gan rakstnieki, viņš personīgi ticies arī ar britu karalieni.

Taču viņa faniem vislabāk patīk fotogrāfijas, kurās viņš smaida līdzās simpātiskai sievietei un divām mazām meitenītēm. Lūk, kā tagad dzīvo Jeļena un Gaļina – pirmā kosmonauta meitas – un ko viņas atceras par savu slaveno tēvu.

Leģendas izredzētā

Ar savu dzīvesbiedri, Valentīnu Ivanovnu, kosmonauts iepazinās darbā: meitene strādāja Lidojumu vadības centra medicīnas laboratorijā.

Kāzas viņi nosvinēja ātri. Drīz vien piedzima Ļena, viņu pirmā meita. Gaļina pasaulē nāca vēlāk, mēnesi pirms Gagarina pirmā lidojuma kosmosā.

Meitas ļoti mīlēja tēvu. Pēc viņu vārdiem, Jurijs Aleksejevičs bijis ļoti sabiedrisks cilvēks, bet neraugoties uz to viņš bijis arī ļoti ģimenisks. Gagarinam ļoti paticis uzņemt viesus. Jeļena un Gaļina stāsta, ka bērnībā viņu mājās viesojušies tā laika ievērojamie cilvēki.

Sevi Gagarins par slavenību neuzskatīja: kā apgalvo meitas, viņš sevi uzskatījis par pilotu un ļoti lepojies ar savu lidošanas meistarību.

Jurijs Gagarins bijis ārkārtīgi zinātkārs cilvēks. Katru brīvo brīdi viņš veltījis jaunu zināšanu ieguvei! Jeļena un Gaļina uzskata, ka tēva alkas pēc zināšanām nāk no viņa bērnības.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!