Viens no spilgtākajiem izlases spēlētājiem viennozīmīgi bija Kristaps Porziņģis. Kā atklāj ģenerālsekretārs Edgars Šneps, tad Latvijas basketbola savienība (LBS) par Kristapa apdrošināšanu samaksājusi 123 000 eiro, kas gan nav tik liela summa, cik sākotnēji tika saņemta no valsts, vēsta portāls nra.lv.

Sākotnēji LBS no valsts saņēmusi 135 000 eiro lielu naudas summu kluba Ņujorkas “Knicks” spēlētāja Porziņģa apdrošināšanas izmaksu segšanai, lai viņš varētu ņemt dalību šī gada Eiropas čempionātā. No šīs summas tika izmantoti 123 000 eiro, bet atlikušie 12 000 eiro tika novirzīti otra Latvijas NBA spēlētāja Dāvja Bertāna apdrošināšanai.

“Summas bija lielas, Latvijā līdz šim neredzētas. Valsts piešķirtā nauda mūs sasniedza vēlāk, nekā mēs to reāli bijām samaksājuši.

Summa, kas bija vajadzīga Porziņģa apdrošināšanai, beigās izrādījās aptuveni par 12 000 eiro mazāka, tāpēc lūdzām valdībai, lai tā ļauj šo pārpalikušo naudu izmantot Bertānam.

Tāds bija sākotnējais mērķis – prasījām vairāk, lai varētu apdrošināt abus spēlētājus, kuri nāk no NBA,” norādīja Šneps. “Uzsvars gan bija uz Kristapu, bet nauda nedaudz palika pāri, un varējām to novirzīt Dāvim. Tā gan nebija visa viņa apdrošināšanas summa. Vēl joprojām no valdības gaidām atbildi, vai tie 12 000 eiro mums tomēr nav jāatgriež atpakaļ.”

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!