Elizabete II, dzimusi 1926. gada 21. aprīlī un aizgājusi aizsaulē 2022. gada 8. septembrī, bija Apvienotās Karalistes un Sadraudzības personālūnijas karaliene.

Viņas kronēšana notika 1953. gada 2. jūnijā. 2015. gada 9. septembrī Elizabete II kļuva par visilgāk valdījušo britu monarhu, apsteidzot savu vecvecvecmāmiņu karalieni Viktoriju.

Tāpat viņa bija visvecākā valdniece, kāda bijusi britu tronī.

LASI VĒL: Lūk, ko Galkins publiski atbildēja Krievijai par viņa nodēvēšanu par “ārvalstu aģentu”. Neviens tādu atbildi negaidīja! (Video)

Karaliene pēdējās dienas pavadīja savā rezidencē Balmorālā, kur arī devās aizsaulē. Tur Viņas Majestātei tika noteikta medicīniskā uzraudzība pēc tam, kad ārsti bija izteikuši bažas par viņas veselības stāvokli.

Savā cienījamajā mūžā karaliene nav piedzīvojusi smagas slimības vai saslimšanas, vienmēr bijusi labāko ārstu uzraudzīta, taču viņas ilgmūžības noslēpums varētu būt humors un spēja jokot pat smagākajās situācijas, raksta britu plašsaziņas līdzekļi.

Un pirms neilga laika vēsturnieks Roberts Hārdmens žurnālam “People” pastāstīja, kāda bija pēdējā karalienes vēlēšanās, kura nesen tika arī izpildīta.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!