karalienes Elizabetes II pēdējā vēlēšanās bija atkalapvienoties ar vecākiem: “Viņa mūža miegā negribēja dusēt atsevišķā kapelā, viņa gribēja būt kopā ar ģimeni.”

Šī iemesla dēļ Elizabete II tika apbedīta Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā Vindzoras pilī blakus saviem mīļajiem vecākiem karalim Džordžam VI un karalienes mātei, viņas vīram princim Filipam un viņas māsai princesei Mārgaretai.

LASI VĒL: Cilvēki neizpratnē: Piefiksēta savāda prinča Harija rīcība bērēs

Līdz ar to viņas pēdējā vēlēšanās ir izpildīta. “Kā man reiz teica viņas māsīca Mārgareta Rodesa: “Viņa gribēja, lai viņas tēvs ar viņu lepojas,” atceras vēsturnieks.

Karaliene Elizabete II, neskatoties uz savu lielo popularitāti, bija ļoti pieticīga un nevēlējās sev pompozas bēres, taču monarham šajā ziņā nepieder pēdējais vārds. Karaliene arī vēlējās, lai visi ģimenes locekļi apvienotos un atbalstītu jauno karali Čārlzu III.

Acīmredzot, šī iemesla dēļ Čārlzs “pārkāpa” savus principus un ļāva princim Harijam un Meganai Mārklai piedalīties publiskās ceremonijās.

Britu mediji pauž – karaliene vienmēr bija nosvērta, mierīga un spēja jokot pat visdrūmākajās dzīves situācijās. “Smieties par dažādām lietām viņai bija svarīgs izdzīvošanas paņēmiens,” šogad intervijā BBC sacīja karaļnama vēsturnieks Roberts Leisijs.