Mēs teicām, nevajag strādāt uz tiem, kas ir aizbraukuši. Mēs teicām, ka vajag strādāt uz tiem, kas ir šeit, lai neaizbrauktu. Vajag taisīt citādāk to lietu. Visi kā viens runāja un stāstīja piemērus. Bet kurš to ir izdomājis atkal?” jautā Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats (“Savam novadam”).

Arī Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs ļoti kritiski vērtē plānu ieviest reemigrantu konsultantu projektu. “Gana muļķīgi, jo es nezinu, ko tad mēs solīsim tiem aizbraukušajiem, lai viņi ticētu, noticētu un atgrieztos.

Tas būs kārtējais mīkstais projekts, kurā bezjēdzīgi iztērēta nauda. Ja viņi ir aizbraukuši un ja viņi zina, no kurienes viņi ir aizbraukuši, bet tagad atbraukt uz šejieni, es domāju, ka viņi neko labāku nesagaidīs,” uzskata Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs (“Mūsu novads – mūsu mājas – mūsu atbildība”).

Tomēr plānam tiek veltīti arī pozitīvi vārdi. Anglijā dzīvojošā Vera Antipova atzinīgi vērtē ideju par reemigrantu konsultantiem. Ja šāds koordinators būtu bijis jau aizvadītajā gadā, tad viņas ģimene jau tagad dzīvotu Latvijā.

„Man bija „Skype” intervija ar vienu uzņēmumu Latvijā, un mani pieņēma. Taču mēs atmetām tam ar roku, jo nezinājām, kur vērsties un ko darīt. Tā kā man ir mazs bērniņš, divarpus gadi, mēs nobijāmies, ka vairs nespētu adaptēties Latvijā pēc astoņiem nodzīvotiem gadiem Lielbritānijā.

Ja būtu konsultants, tas būtu ļoti noderīgi, kur visi, kas grib atgriezties Latvijā, var bez bailēm no „a” līdz „z” visu noskaidrot, kur vērsties, kas jākārto. Ļoti daudzi cilvēki jau izkrituši no aprites.”

Pilno stāstu lasīt šeit.