Naudas izšķiešana un priekšvēlēšanu populisms, – tik kritiskus vārdus jaunajam reemigrācijas plānam, kas sākotnēji paredzēts kā pilotprojekts un kuram atvēlēti 425 699 eiro, velta vairāki aizbraukušie un pašvaldību vadītāji.

Emigranti paši varot visu noskaidrot, protot lietot internetu, un valstij neesot jātērē nauda, svētdien vēstīja raidījums „LNT Ziņu TOP 10”. “Tāds šoks! Kaut kādas mistiskas summas, kas ir ap pusmiljonu. Man vienkārši trūkst vārdu, cik bezkaunīgi jau Latvijā tiek zagta nauda.

Tas ir vienkārši prātam neaptverami! Neviens par to šobrīd neatbildēs. Vienkārši atkal uzrakstīs – neizdevās plāns. Naudiņa būs izsaimniekota, un tas arī viss,” uzskata emigrante Mančestrā Lija Baha.

Līdzīgās domās ir arī emigrants Regbijā Guntars Celmiņš: “Vai tas būtu godīgi pret tiem Latvijas pilsoņiem, kas ir Latvijā un kāpēc viņos nevar ieguldīt? Mani personīgi tas neuzrunātu, jo tad, kad es biju Latvijā, tad valstij nebija īpašas intereses mani noturēt kā personību Latvijā.”

Citi plānā saskata arī diskriminācijas pazīmes. “Ir Latvijā daudz cilvēku, kuri nespēj veikt maksājumus un pašiem nepieciešama palīdzība, šāda veida darbības ir patiesībā klaji amorālas. Ja pieņemam, ka šī akcija ir kādai partijai priekšvēlēšanu kampaņas elements, tad es droši varu pateikt, kas šis manipulācijas efekts uz ārzemju latviešiem ir praktiski nekāds,” vērtē emigrants Mančestrā Artūrs Kaufmanis.

Lai gan teorētiski pašvaldībām vajadzētu cīnīties par jebkura jauna iedzīvotāja piesaisti, ne visas novadu domes atbalsta gandrīz pusmiljona eiro tērēšanu reemigrācijas plānam. “Tos dažus tūkstošus saņems, te nedaudz pagrozīsies un brauks atkal atpakaļ, jo viņiem tā jau tikai tāda “piešprice”.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!