Perfekta presīte un nevainojami uztrenēti sēžas muskuļi šobrīd ir modes virsotnē. Ļoti populāras ir meitenes, kuru formas ir saniegušas tādas apšaubāmi ideālas formas.

Viņu fotogrāfijas ar uztrenētajiem muskuļiem mēs nereti redzam sociālajos tīklos. Bet vai viņu priekšstati par veselīgu dzīves veidu ir pareizi? Akušieri un ginekologi domā citādāk.

Sporta kaitīgums

1. Preses kubiņi uz vēdera

Muskuļu korsete, kas uztrenēta līdz tādam stāvoklim, ne tikai satur iekšējos orgānus, bet arī savelk tos un traucē to produktīvu darbību. Ne velti agrāk mēdza teikt: ”Sievietes vēderam jābūt mīkstam”, “ sievietes psihe ir vēderā”. Daudzās kultūrās šīs zonas masāža tiek virzīta uz to, lai atslābinātu audus un novērst saspringumu.

Protams, nav runa par to, lai skaistu vēderu nomainītu pret tauku slāni.

Tām, kas plāno bērniņu, vajadzētu zināt, ka pārmērīga smago vingrinājumu veikšana padara vēdera muskuļu sienas īsākas. Grūtniecības laikā tā vietā, lai izstieptos un kļūtu bērnam par savdabīgu šūpulīti, muskuļi vienkārši pārplīsīs.

2. Uztrenēti sēžas muskuļi

Komplektā ar vēdera muskuļiem ideāli izskatās uztrenēti sēžas muskuļi. Tādu rezultātu var sasniegt ar regulāriem treniņiem trenažieru zālē, cilājot smagumus. Veicot tādus vingrinājumus, lielākā daļa meiteņu nepadomā par to, kādu ļaunumu tie dod organismam.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!