Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests savā lapā publicēju ļoti svarīgu ziņojumu, par kuru būtu jāzina ikvienam:

Rīga, plkst. 13:45. Saņemam zvanu no kādas sievietes, ka viņas dēlam, 25 gadus vecam jaunietim, augstas temperatūras dēļ esot grūtības elpot. Mediķu brigāde nekavējoties dodas ceļā. Ierodoties adresē, atklājas, ka no pēkšņām elpošanas grūtībām nav ne vēsts.

Vīrietim vien neliels klepus, angīna un 36,6 grādu temperatūra. Vienīgais, kā mediķu brigāde varēja palīdzēt, bija ieteikums turpināt lietot ārsta izrakstītās antibiotikas, jo angīna tik ātri nepāriet. 

Šādu un līdzīgu izsaukumu šobrīd ikdienas ir ap 100❗️un katrs no tiem paaugstina risku brigādēm nepaspēt laikā pie cilvēkiem, kuru dzīvības ir patiesi briesmās!

Sākoties ziemai tipisko elpceļu vīrusu saslimšanām, kas norit ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, iesnām, klepu un galvassāpēm, aicinām sazināties ar savu ģimenes ārstu, nevis zvanīt ārkārtas dienestam

➡️ Ārpus ģimenes ārstu darba laika var doties pie dežūrārsta, uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu vai zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (darba dienās 17:00-8:00; brīvdienās – visu diennakti).

Izmanto vienkāršāku saslimšanu gadījumos šīs alternatīvas! Uzzini par tām Nacionālā veselības dienesta mājas lapā: http://bit.ly/medicīniskā_palīdzība

Lūgums padot šo ziņu tālāk, lai pēc iespējas vairāk cilvēku ir informēti!