Parasti ar vārdu drošība mēs saprotam atstarotāja pielikšanu pie apģērba tumšajā sezonā, signalizācijas ievietošanu mājoklī, kā arī nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Bet kā ir ar laikapstākļu izraisītām nelaimēm un postījumiem? Kā no tiem izvairīties, lai nenonāktu līdz gruvešiem un salauztām sirdīm? SIA “Aure – 1” zibens aizsardzības firma stāsta par to, kā izvairīties no uguns nelaimes, ko spēj izraisīt zibens.

Kā darbojās zibens aizsardzība, kāds ir tās mērķis un virzība?

Labi zināms, ka zibens spēj iznīcināt vienā mirkļa rāvienā. Tieši tādu iemeslu dēļ ir par to jārunā un nav jābaidās uzdot kādu jautājumu, ja ir kas neskaidrs.

Zibensaizsardzība mērķis ir primāri aizsargāt dzīvās būtnes, kuras atrodas mājā vai kādā citā dzīvojamā platībā, no tiešas uguns izcelsmes un lieliem postījumiem, kas var būt letāli. Sekundāri zibensaizsardzības mērķis ir glābt esošās elektroiekārtas no postījuma, kas jau prasa papildus pārsprieguma izvietošanu.

Kā notiek pasūtījuma kārtošana?

Vispirms ir konsultācija ar “Aure-1” speciālistiem, kuri sniedz visu nepieciešamo informāciju. Ierasties var arī birojā uz vietas, kas atrodas Ilgas ielā 6, Jūrmalā, sazvanoties ar konsultantiem +371 2640 9640 , vai arī sūtot e-pastu uz info@zibens.lv.

Pēc konsultācijas tiek veikta objekta apsekošana un tiek noteikta zibensaizsardzības specifika, detalizētu rasējumu apkopojums, materiālu specifikācija. Pēc visiem minētajiem komponentiem tiek sastādīta tāme, kas veido gala summu sniegtajam pakalpojumam. Tad vien pasūtītājam atliek apstiprināt tāmi un gaidīt “Aure-1” speciālistus, kuri standarta kārtībā darbu veic divu nedēļu laika no piedāvājuma apstiprināšanas.

Zibensaizsardzību veidi

Attiecīgi pieprasījumam tiek veidots arī piedāvājums. Ne vienmēr “Aure-1” iesaka izvēlēties ekonomiskāko variantu, jo tas ietekmē materiālu kvalitāti. Tomēr risinot un analizējot visus aspektu, tiek atrasts gala variants klienta vajadzībām.

* Klasiskā (pasīvā) zibens aizsardzība – uz jumta tiek uzstādīts metāla stiepļu siets un uztvērējstieņi, gar fasādi izvietoti zibensnovedēji, kas uztverto zibens lādiņu novada uz zemējuma kontūru. Zemējuma kontūrs tiek ierakts gruntī pa ēkas perimetru vai atsevišķi pie novadītāja punktiem.

* Aktīvā zibens aizsardzība – ēkas augstākajā punktā uzstāda mastu ar uztvērējgalviņu un gar fasādi izvieto novadītājus, kas uztverto zibens lādiņu novada uz zemējuma kontūru. Priekšrocības: plašs aizsardzības rādiuss uztvērēja galviņai (>100 m), ātra un vienkārša montāža, mazs zemējumu skaits, augsta drošuma pakāpe un ilgs ekspluatācijas termiņš.

Katrs pats atbild par savu drošību, tomēr ir lietas, ko mēs varam atstāt speciālistu rokās. Izvēlēsimies labāko un drošāko sev un saviem mājiniekiem!