Cik bieži mēs žēlojamies, ka mūsdienu telefoni ”nenodzīvo” pat līdz vakaram, un tos nākas pastāvīgi uzlādēt? Patiesībā tā ir pilnībā mūsu pašu vaina.

Ir izplatīts mīts par to, ka viedtālrunis jāuzlādē pilnīgi par visiem 100% un nekādā gadījumā nedrīkst to uzlādēt daļēji.

Taču tie ir maldi.

Vietnē “Battery University”, ko izveidojusi kompānija Cadex – akumulatoru ražotājfirma – sīki aprakstīts litija-jonu akumulatori, kurus izmanto viedtālruņos. Tāpat kā cilvēki, arī baterijas reaģē uz pastāvīgo stresu ar mūža ilguma samazināšanos. Tāpēc, ja jūs vēlaties, lai viedtālruņa akumulators dzīvotu ilgāk, pārskatiet savus uzskatus par telefona uzlādi.

Kad telefons pilnībā uzlādējies, neturiet  to pieslēgtu rozetei.

Pēc “Cadex” datiem, ir kaitīgi turēt pilnībā uzlādētu telefonu pie lādētāja, kas lielākoties notiek naktī. Kad telefons pilnībā uzlādējies, tas sāk saņemt elektrību nelielās devās, kas palīdz uzturēt uzlādes līmeni maksimumā. Tādējādi baterija tajā brīdī  atrodas stresa stāvoklī. Tāpēc, kad telefons pilnībā uzlādējies, atvienojiet lādētāju no strāvas. Jūs taču arī nevēlētos daudzas stundas bez miega strādāt pilnīgā muskuļu saspringumā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!