Sociālajā portālā Facebook kāda ģimene dalījusies ar vectēva skaudro pieredzi vienā no Latvijas slimnīcām. Ģimene atklāj, ka vectēvs bijis ļoti priecīgs atgriezties mājās, jo slimnīcā pieredzētais viņu šokējis – nelaipnas māsiņas un ilga ārstu gaidīšana.

Taču tas nav bijis viss. Sirmgalvim naktī esot katetrs “atnācis vaļā un gulta asinīs bijusi”, tāpēc kungs izsaucis māsiņu, kura viņu nolamājusi.

“Palātas biedrs teica, ka jādod esot nauda 2-5 euro, tad viss mainoties. Vectēvam līdzi nebija naudas, krustmātei palūdzām sīkās vienībās 50 euro, lai aiznes, jo izskatās, ka būs jādod. Un……..jē!

Attieksme mainās. Pilnīgi atklāti māsiņas vāc naudu sev un dakteriem. Vectēvs ielika māsiņai halāta kabatā 2 euro un viņa teikusi: “un dakterim?”. Saprotam, ka viņas dalās un ārsti tās “jumto”,” teikts ierakstā.

Arī mazgāšanās esot izvērtusies par mocībām, jo māsiņas, kunga vārdiem, darījušas visu, lai saņemtu naudu. Sirmgalvis to arī darījis. “Vienai iedeva 2 euro, māsiņa jautāja: “vai vēl šokolādes nav, gribētos arī ko gardu”.

Vectēvs aizgājis uz tualeti vakariņu laikā un viss, vakariņu nav. Gāja prasīt, teica, ka jau nokavējis. Bija pagājušas 10 minūtes.

Tad pastāstīja māsiņai notikušo un iedeva 2 euro, lai palīdz tās vakariņas dabūt…un…..3 minūtēs vakariņas bija klāt ar lielu porciju,” raksta sašutušie ģimenes locekļi. Ieraksta nobeigumā ģimene atklāj:”BEZ NAUDAS UZ SLIMNĪCU NEBRAUC!

Arī uzņemšanā dzirdēju, kā pie māsiņas pienāk dakteris un saka: šis pacients ir no (nosauca kaut kādu uzvārdu), viņu te neturam. Pārējie tik sēdēja tālāk.”