Nesen internetā kāds vīrietis publicēja stāstu “iz dzīves”, kurš burtiski aizkustināja tūkstošiem ļaužu sirdis. Dažreiz pat rodas sajūta, ka labu cilvēku uz mūsu pasaules nav tik daudz, cik mēs vēlētos, taču šis stāsts pierāda pretējo.

“Trīs dienas atpakaļ es vedu meitu mājās no skolas. Manam dārgumam ir 10 gadiņi. Pa ceļam meita iegāja veikalā. No veikala līdz mājām 300 metri. Viņa iet blakus manai mašīnai, jo vēlas pastaigāties līdz mājām. Es braucu ļoti lēni. No malas izskatās, ka pieaudzis vīrietis mēģina pierunāt bērnu iesēsties mašīnā.

Aiz manis sāk braukt “bembis”. Sāku saprast, kā šī situācija izskatās no malas, un liku meitai ātri sēsties mašīnā. Viņa to dara. “BMW” vadītājs apsteidza mani, noparkoja automašīnu priekšā manai, pienāca klāt un saka:

– Meitenīt, kas tev ir šis onkulis?

– Tētis.

– Kā viņu sauc?

– Sergejs.

Es saku, lai arī uzvārdu pajautā. Pēc tam parādīju vīrietim vadītāja apliecību, lai pārliecinās. Un ar pateicības vārdiem paspiedu viņam roku. Īsts vīrs! Paldies! Un visu cieņu! Es nekad nepabraukšu garām tādai situācijai. Apsolu. Jo kas tāds var notikt ar katru…”

BMW automašīnas vadītāja rīcība ir parādījusi lielisku piemēru, kā rīkoties šādās situācijās! Būsim modri arī mēs, jo šāda rīcība var glābt bērna dzīvību!

Tomajoki