Ne reizi vien esam stāstījuši, kā cilvēki palīdz dzīvniekiem, kuri nonākuši nelaimē. Bet reizēm gadās tā, ka cilvēks kļūdās, lai arī nodomi bijuši vislabākie.

Kad anglis Kreigs Mak-Getriks uzdūrās kucēniem, tad uzreiz nodomāja, ka viņiem nepieciešama palīdzība. Ko gan vēl viņš varēja iedomāties? Kreigs ar kolēģiem tīrīja dārzu un, kad viņi pacēla veco matraci, tad zem tā viņi atrada piecus dzīvnieku mazuļus.

Sākumā viņi nodomāja, ka tie ir kaķēni, vēlāk saprata, ka tie tomēr ir kucēni. Jūs tikai paskatieties uz šiem jaukumiņiem!

Vīrietis piezvanīja uz vietējo dzīvnieku aizsardzības centru “Animal Sanctuary”. Vēl viņš mazuļu fotogrāfijas ievietoja Facebook, cenšoties viņiem atrast jaunu ģimeni. Labi, ka šīs fotogrāfijas ieraudzīja sieviete vārdā Besija, kura tūdaļ pat sazinājās ar dzīvnieku aizsardzības centru!

Besijai bija aizdomas, ka tie nav vis kucēni, bet gan lapsēni. Un viņai bija taisnība! Fotogrāfijas ieraudzīja arī nacionālās biedrības “Fox Welfare” dibinātājs Martins Hemmingtons, kurš apstiprināja sievietes aizdomas.

Viņš tūdaļ pat sazinājās ar Kreigu un paziņoja viņam, ka lapsēni ir jāatdod mātei.

Drīz vien pilsētiņā sākās lapsu ģimenes apvienošanas pasākumi. Cilvēki nonāca pie secinājuma, ka visdrīzāk māte bērnus meklēs viņu midzenī. Lūk, kā Hemmingtons skaidro Facebook lapsu tipisko uzvedību:

“Lapsas bieži atstāj savus mazuļus alā vienus. Tas notiek tik ilgi, kamēr viņi sāk apgūt apkārtējo pasauli vairāk un vairāk. Jo lielāki aug mazuļi, jo mazāk viņi ir atkarīgi no mātes.”

Tieši Hemmingtons piedāvāja teicamu ideju, kā atvilināt lapsu pie bērniem. Neviena māte nespēs atstāt savus bērnus badā. Tāpēc Martins bija pārliecināts, ka izsalkušu lapsēnu saucieni palīdzēs mātei – lapsai atrast savus mazuļus.

Glābēji lūdza Kreigu, lai viņš dod ziņu, kad lapsa atgriezīsies pie bērniem. Līdz ko tas notika, izsalkušos lapsēnus apgādāja ar segām un nolika atpakaļ dārzā, kur tie bija atrasti.

Māte – lapsa tūdaļ pat atsaucās uz lapsēnu saucieniem. Vienu pēc otra viņa nogādāja savus mazuļus drošākā vietā. Vakarā visa viņas saime bija kopā. Urrā!

Avots :