Ikviens ir informēts par to, ka nodokļus nepieciešams maksāt, tomēr ne visi zina vai ir informēti par to, ka katrs Latvijas iedzīvotājs var saņemt atpakaļ no valsts vairākus simtus eiro.

Sākot no 1. marta, visiem Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja Valsts Ieņēmumu dienestā iesniegt gada ienākumu deklarāciju, kas ļauj no valsts saņemt iepriekšējā gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli.

Kā tas izpaužas dzīvē? Pavisam vienkārši – piemēram, ja 2019. gadā veikta operācija par 1000 eiro, tad, iesniedzot deklarāciju, varēsi atgūt 230 eiro.

Tiesa gan, diemžēl ne vienmēr cilvēks saņem pārmaksātos nodokļus un nereti ir gluži pretēji – cilvēks ir parādā valstij, neskatoties uz to, ka viņš ir darbinieks un par viņu ir maksāti nodokļi.

Kāds darba devējs Facebook vietnē pauda savu viedokli par šo visu:

“Nevaru saprast vienu lietu – kā var cilvēks var palikt parādā valstij? Nodokļus maksā darba devējs, algu aprēķina grāmatvede, ja viņi nolohojās un ne tā kautko sarēķina, nu tad lai maksā pēctam starpību.

Kāds sakars cilvēkiem, kas strādā? Pats esmu darba devējs un uzskatu, ka tas būtu manas grāmatvedes kasjaks, ja kāds darbinieks paliktu parādā Vid’am. Tad no viņas algas arî samaksātu starpību. Varbūt es kautko nesaprotu…”

Vai vīrietim ir taisnība? Kāds ir tavs viedoklis?